Dwie przegrane 2:4 i 1:3 zanotowała futsalowa reprezentacja Polski w dwumeczu z Rosją, który został rozegrany w piątek i sobotę w Gorzowie Wielkopolskim. Dwa gole zdobyła Agata Sobkowicz, a jednego Renata Uchnast.

Z wyniku nie jesteśmy oczywiście zadowoleni, bo przegraliśmy, ale z gry już jak najbardziej tak. Dziewczyny wypadły dobrze realizując przedmeczowe założenia taktyczne, które dotyczyły m.in. gry wysokim pressingiem. Nasza gra napawa optymizmem i pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku. Warto podkreślić, że drużyna Rosji to jeden z najlepszych zespołów w Europie, jeśli nie na Świecie. – powiedział nam po dwumeczu selekcjoner polskiej kadry Wojciech Weiss.

Przybyliśmy tutaj w ramach przygotowań do turnieju z okazji Dnia Zwycięstwa. Dwumecz oceniam bardzo pozytywnie. Jestem bardzo wdzięczna za możliwość zdobycia międzynarodowego doświadczenia. Jeśli chodzi o Polskę, jest to silny i bardzo zdyscyplinowany zespół z dobrą taktyką. Nasze zwycięstwa 4:2 i 3:1 to rzecz naturalna. Nasze zwycięstwa mogły być bardziej okazałe – mówiła po meczu dla amfr.ru futsalistka Sbornej Zalia Gazimova.

Za miesiąc, podobnie jak dwa lata temu nasza kadra weźmie udział w Victory Day Womens Cup. Dwa lata temu w turnieju z okazji Dnia Zwycięstwa zagraliśmy z Rosją, Hiszpanią i Iranem. Z gospodyniami graliśmy pierwszy raz w historii i ulegliśmy 6:1, a honorową bramkę strzeliła wtedy Magdalena Knysak.

Latem po raz pierwszy w historii nasza kadra zagra spotkania o wejście do pierwszych historycznych Mistrzostw Europy. W sierpniu mają się odbyć (pre)eliminacje, a we wrześniu elite round. Polska najprawdopodobniej zagra w drugiej rundzie z urzędu. Do turnieju finałowego awansują tylko cztery najlepsze reprezentacje. O medale zagrają ze sobą w lutym 2019 roku.


14.04.2018, Gorzów Wielkopolski
Polska vs Rosja 1:3

gole dla Polski : Agata Sobkowicz

 

13.04.2018, Gorzów Wielkopolski
Polska vs Rosja 2:4

gole dla Polski : Agata Sobkowicz, Renata Uchnast

POLSKA : 12. Andżelika Dąbek, 1. Dominika Dewicka – 5. Agata Sobkowicz, 7. Katarzyna Włodarczyk, 11. Alicja Zając (C), 15. Magdalena Wojcik, 2. Agnieszka Karcz, 4. Adriana Sikora, 6. Monika Wasil, 8. Monika Skowrońska, 9. Klaudia Grodzka, 10. Magdalena Matyja, 13. Renata Uchnast, 14. Julia Basta

 

Rosja za silna – była walka, były lepsze

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.