Po mocnych perturbacjach z siedmiogodzinnym opóźnieniem reprezentacja Polski na dzień przed meczem wylądowała w Glasgow, by we wtorek wieczór mierzyć się z reprezentacją Szkocji.

Tym razem wszystkie zawodniczki zostały zgłoszone.. Dużym zaskoczeniem była pierwsza połowa. Polki dominowały, grały dobrze i miały swoje okazję, lecz nie udało się pokonać Lee Alexander. W drugiej połowie było już gorzej. Punktem zwrotnym była jednak 55. minuta, kiedy to Ewa Pajor z rzut karnego nie zdołała pokonać szkockiej bramkarki. Karta się odwróciła i dwadzieścia minut później za drugą żółtą kartkę wyleciała z boiska Paulina Dudek. Szkotki złapały wiatr w żagle i trzykrotnie skarciły podopiecznych Miłosza Stępińskiego.

Fatalnie zakończyła się dla nas ta kampania kwietniowa. Zamiast przynajmniej czterech punktów mamy tylko jeden. Spadamy na trzecią pozycję w grupie i oddalamy się od baraży o Mundial. O ogromnych wpadkach wizerunkowych PZPN-u już nie będę tutaj wspominał. O tym więcej wkrótce.

 


FIFA World Cup 2019 Qualifiers
wtorek, 10 kwietnia 2018
Paisley 2021 Stadium, Paisley
Szkocja vs Polska 3:0

Zoe Ness (79), Claire Emslie (86), Erin Cuthbert (90)

W 55. minucie Ewa Pajor nie strzeliła karnego

W 75. minucie Paulina Dudek – czerwona kartka (druga żółta)

widzów : 2 121

Szkocja: Lee Alexander, Emma Mitchell, Rachel Corsie, Jennifer Beattie, Jo Love (Zoe Ness, 55), Kim Little, Caroline Weir, Lisa Evans, Jane Ross, Claire Emslie, Fiona Brown (Erin Cuthbert, 69)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Paulina Dudek, Aleksandra Sikora, Agata Gusciora, Ewa Pajor, Ewelina Kamczyk, Jolanta Siwińska, Agnieszka Winczo, Katarzyna Daleszczyk, Dagmara Grad, Martyna Wiankowska (Agnieszka Jędrzejewicz, 72)

Pokaż znajomym:

One thought on “Gra lepsza niż wynik..”

  1. Pingback: Przed Szkocją

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.