Stomilanki zbiły Sztorm

31 marca 2018 na Dajtkach w Olsztynie odbyło się pierwszoligowe starcie pomiędzy Stomilankami Olsztyn, a Sztormem Gdańsk.

Od pierwszych minut inicjatywę przejęły podopieczne trenera Dariusza Maleszewskiego. Już w drugiej minucie Valentina Tarakanova oddała strzał na bramkę drużyny z Gdańska, co w efekcie dało drużynie z Olsztyna rzut rożny. Ciężka praca Stomilanek w tym spotkaniu nagrodzona została bramką już w szóstej minucie, gdy Katarzyna Grzesik otworzyła wynik. Pierwsza połowa obfitowała w częste przerwy w grze spowodowane ogromną liczbą fauli na zawodniczkach Stomilanek. Zawodniczki z Gdańska po straconej bramce próbowały przejąć kontrolę nad sytuacją na boisku, co nie przynosiło większych efektów do ostatniego gwizdka.

Druga połowa rozpoczęła się w identycznie jak pierwsza – Stomilanki dyktowały warunki. Nieradzące sobie zawodniczki Trenera Roberta Chałaszczyka w przeciągu czterech pierwszych minut trzy razy faulowały, otrzymały żółtą kartką (Urszula Komosińska – żółta kartka – 47’), co doprowadziło do straty kolejnej bramki. W 55. minucie po kolejnym faulu Sztormu, wybitą piłkę w okolice szestnastego metra Paulina Roman bez trudu umieszcza w bramce. Dwie minuty później Anna Siwicka wykorzystuje rzut karny i podwyższa wynik na 3-0. Obraz gry wciąż się nie zmieniał, z upływem czasu można było odnieść wrażenie, że Sztorm nie jest wstanie podjąć równej walki. Po piątym rożnym dla Stomilanek w drugiej odsłonie wynik ustaliła Valentina Tarakanova.

Stomilanki rozegrały dobre spotkanie, zdobyły trzy punkty i pojechały w dobrych nastrojach na Święta. Przedmeczowe założenia trenera Dariusza Maleszewskiego drużyna wykonała w stu procentach.  Jak powiedział po meczu trener olsztyńskiego zespołu – Sztorm nie wyciągnął wniosków po pierwszej połowie, nie poprawił swoich błędów, co pomogło nam w tym meczu.

 


11. kolejka I ligi grupy północnej
31.03.2018, Olsztyn
Stomilanki Olsztyn vs Sztorm Gdańsk 4:0 (1:0)

6’ Grzesik, 55’ Roman, 57’k Siwicka, 82’ Tarakanova

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.