Historyczna wygrana Olimpii nad Medykiem

Fantastyczną niespodziankę zafundowały swoim kibicom i całej piłkarskiej Polsce zawodniczki Olimpii Szczecin. W środowe przedpołudnie pokonały pierwszy raz w historii Medyka Konin. Kolejny rozdział upadku hegemona ?

Wynik otworzyła Amelia Bińkowska, która wykończyła bardzo dobre podanie Natalii Hryb. Była to pierwsza bramka młodej piłkarki Olimpii w rozgrywkach Ekstraligi. Szczecinianki nie cieszyły się jednak długo z prowadzenia, ponieważ już po chwili wyrównała Nikol Kaletka. Biało- granatowe nie zamierzały się poddawać i w czternastej minucie ponownie zdobyły jednobramkową przewagę. Tym razem dalekie podanie Beaty Niesterowicz wykorzystała Natalia Hryb, która w asyście dwóch obrończyń, wbiegła w pole karne i przelobowała interweniującą Emily Dolan. Pomimo wielu okazji z obu stron, w tym dwóch strzałów w poprzeczkę i jednego w słupek przez piłkarki Olimpii, wynik do przerwy już się nie zmienił.

Druga połowa rozpoczęła się nieco spokojniej. Olimpia starała się rozbijać akcje przyjezdnych, Medyk zaś liczył, że konsekwentne budowanie ataków w końcu przyniesie bramki. Kontry szczecinianek stawały się jednak coraz groźniejsze. Po jednej z nich doskonałe podanie niezwykle pracowitej we wszystkich formacjach Roksany Ratajczyk, ponownie wykorzystała Amelia Bińkowska, podwyższając prowadzenie na 3-1. Koninianki nie poddawały się i walczyły do końca o zmianę rezultatu. Sukces przyniosła akcja z 84. minuty, po której Natalia Chudzik ładnym i zaskakującym strzałem pokonała Beatę Niesterowicz. Była to jednak ostatnia bramka meczu i ku ogromnej radości kibiców, trenerów oraz samych zawodniczek, Olimpia po raz pierwszy w historii ligowych potyczek pokonała aktualnego Mistrza Polski – Medyka Konin.

Kolejne spotkanie ligowe spotkania już w Wielką Sobotę. Na wyjeździe szczecinianki powalczą z akademiczkami z Białej Podlaskiej, a Medyk zagra z u siebie hitowe spotkanie z Czarnymi Sosnowiec.