Polki na świecie : debiut Pauliny Dudek w PSG, bramka Sikory we Włoszech
Polki na Świecie

W miniony weekend warunki pogodowe dopisały i żadne spotkanie nie zostały przełożony. Na uwagę zasługują: bramka Aleksandry Sikory w wygranym przez Brescie 4:2 spotkaniu ligowym oraz debiut Pauliny Dudek w barwach PSG. Na niemieckich boiskach do siatki trafiła jedynie Julia Matuschewski, a rezerwy Freiburga pokonały Andernach 3:1.

Niemcy:

Bundesliga:

1. Ewa Pajor (Wolfsburg VFL) – grała od 64 minuty (wygrana 1:0 z Duisburg)
  2. Silvana Chojnowski (1. FC Koeln) – kontuzja (przegrana 0:6 z Freiburg)
  3. Symela Ciesielska (MSV Duisburg) – kontuzja (przegrana 0:1 z VFL Wolfsburg)

2 Bundesliga:

1. Oliwia Woś (Arminia Bielefeld) – grała 90 minut (wygrana 1:0 z Jahn)
  2. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg) – grała 90 minut (przegrana z 1:2 z USV Jena II)
  3. Marta Stobba (BV Cloppenburg) – poza kadrą (przegrana z 1:2 z USV Jena II)
  4. Dominika Wylężek (BV Cloppenburg) – poza kadrą (przegrana z 1:2 z USV Jena II)
  5. Evelyn Nicinski (B.W. Hohen Neuendorf) – grała 84 minuty (przegrana 1:0 z Turbine Potsdam II)
  6. Hanna Konsek (B.W. Hohen Neuendorf) – poza kadrą (przegrana 1:0 z Turbine Potsdam II)
  7. Patrycja Pożerska (B.W. Hohen Neuendorf) – grała 90 minut (przegrana 1:0 z Turbine Potsdam II)
  8. Agata Tarczyńska (Wolfsburg II VFL) – grała od 46 minuty (remis 0:0 z FSV Gütersloh 2009)
  9. Kamila Kmiecik (FSV Gütersloh 2009) – grała 90 minut (remis 0:0 z Wolfsburg II VFL)
  10. Nicole Eckerle (SC Freiburg II) – grała* (remis 1:1 z Niederkirchen)
  11. Julia Matuschewski (FFC Frankfurt II) – grała 90 minut, strzeliła bramkę i dostała żółtą kartkę (wygrana 1:3 z Andernach)

*brak danych o dokładnej liczbie minut

Włochy

Serie A

1. Aleksandra Sikora (ACF Brescia Femminile) – grała 90 minut i strzeliła bramkę (wygrana 4:2 z Fimauto Valpolicella)
  2. Katarzyna Daleszczyk (ACF Brescia Femminile) – cały mecz na ławce rezerwowych (wygrana 4:2 z Fimauto Valpolicella)
  3. Madison Sarah Solow (Fimauto Valpolicella) – grała 90 minut (przegrana 2:4 z ACF Brescia Femminile)

Francja:

Feminnes Division 1:

1. Katarzyna Kiedrzynek (PSG) – grała 90 minut, mecz Pucharu Francji (wygrana 5:1 z Rodez)
  2. Paulina Dudek (PSG) – grała od 46 minuty, mecz Pucharu Francji (wygrana 5:1 z Rodez)