Liga Mistrzyń 2017/18

Po długiej zimowej przerwie wracają rozgrywki Ligi Mistrzyń. Spotkania pierwszej ćwierćfinałowej kolejki rozegrane zostaną 21 i 22 marca, rewanże tydzień później – 28 marca.

 

Ćwierćfinały – 1 runda

 

21.03 środa

Na tym etapie rozgrywek nie ma już zdecydowanych faworytek. Piłkarki Linköping meldują się w ćwierćfinale LM jako świeżo upieczone finalistki Pucharu Szwecji. Z kolei Manchester w najbliższą niedzielę będa grały o półfinał Pucharu Angli. Montpellier ma 3 punkty straty do drugiego w lidze do PSG (które dodatkowo ma jeden zaległy mecz do rozegrania) i aby liczyć na grę w przyszłorocznej LM muszą raczej szukać swoich szans w wygraniu tej edycji. Piłkarki Chelsea prowadzące w tabeli FA WSL awansowały wczoraj do półfinału Pucharu Anglii pozwalając przy tym w dodatku odpocząć swoim największym gwiazdom.

 

Mini-Stadium, Manchester

20:00

Manchester City – Linköping

 

La Mosson, Montpellier

20:45

Montpellier – Chelsea

 

22.03 czwartek

Pojedynek naszych południowych oraz zachodnich sąsiadek zapowwiada się na walkę Dawida z Goliatem. O ile awans Slavii do ćwierćfinału LM był już sporym osiągnięciem to wyeliminowanie Wolfsburga z półfinałów byłoby największą sensacją kobiecej piłki w Europie w ostatnich latach. Różnica w potencjale obu klubów, od ławki po budżet jest ogromna i szanse na wspomnianą niespodziankę raczej rysują się niewielkie. W pocieszeniu zaś dla niepoprawnych optymistów – dwa sezony temu Bayern przeliczył się tak z FC Twente. Pojedynek Lyonu i Barcelony to w zasadzie starcie El Galacticos kontra Lieke Martens i pytanie czy dumę Katalonii stać już na zatrzymanie hegemonii Olymipque ma Starym Kontynencie.

 

AOK Stadium, Wolfsburg

18:00

Wolfsburg – Slavia Praha

 

Parc Olympique Lyonnais, Decines

18:45

Lyon – Barcelona

 

uefa.com

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.