Strzelanina pod Wawelem

Nie, nie, to nie był futsal. Jagiellonki wyszły na trawę i od razu zainaugurowały wiosnę z aspirującym do Mistrzostwa Polski Górnikiem Łęczna.

Od razu nie było przebacz, Górniczki zaczeły strzelanie. Worek z bramkami rozwiązał się już w 17. minucie, kiedy to po ogromnym zamieszaniu pod krakowską bramką Dżesika Jaszek trafiła na 0:1. Dziesięć minut później podwyższyła Emilia Zdunek. Wszystko szło po myśli podopiecznych Piotra Mazurkiewicza, aż do 38. minuty, kiedy to Ana Jelencić za faul w swoim polu karnym dostała drugą żółtą kartkę i musiała opuścić boisko. Karnego wykorzystała Aleksandra Nieciąg. Jagiellonki poczuły swoją szansę i ją wykorzystały. Pięć minut później Ewelina Bolko doprowadziła do remisu. Nie długo się nim gospodynie cieszyły, bo jeszcze przed przerwą gola na 2:3 strzeliła Emilia Zdunek.

Po przerwie podrażnione pierwszą połową Górniczki w zaledwie 25. minut zdobyły pięć goli. Najpierw trafiła Ewelina Kamczyk, potem dwukrotnie Agata Guściora, piłkę do swojej siatki niefortunnie wbiła Magdalena Konopka, a ósmego gola zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz. Pod koniec spotkania Jagiellonki poprawiły sobie humor golami Weroniki Wójcik i Małgorzaty Bartosiewicz.

Za tydzień Jagiellonki zgrają z Mitechem w Żywcu, a Górnik podejmie u siebie w spotkaniu Czarnych Sosnowiec. Ten hit będzie można zobaczyć w niedzielę na kanale YouTube naszego redaktora Piotra Walkowiaka.