Inauguracja dla Wałbrzycha

Po czterech miesiącach przerwy polskie piłkarki wróciły na ligowe boiska. W inauguracyjnym spotkaniu AZS PWSZ Wałbrzych pokonał Sportową Czwórkę Radom 1:0.

Po pierwszej połowie pełnej walki i determinacji utrzymywał się bezbramkowy remis. Najgroźniejszą okazję do zdobycia gola miały piłkarki gości, kiedy to 40. minucie po strzale głową jednej z Akademiczek piłka tylko minęła słupek.
Przewaga ekipy z Wałbrzycha się uwidoczniła i przewaga była jeszcze bardziej widoczna. W 74. minucie po sporym zamieszaniu w polu bramkowym gospodyń. Dośrodkowała mocno pochodząca z Radomia, Weronika Aszkiełowicz. Piłkę próbowała wybić Karolina Mućka, ale tak feralnie dla gospodyń, że zdaniem sędziny futbolówka przekroczyła linię bramkową. Sześć minut później karnego zmarnowała Małgorzata Mesjasz, której intencje fenomenalnie wyczuła Anita Snopczyńska.