12 sierpnia 2022

Już sobotę rozpoczyna się runda wiosenna w Ekstralidze kobiet.  Inauguracja będzie miała miejsce w Radomiu, gdzie miejscowa Czwórka zmierzy się z AZS PWSZ Wałbrzych. Dla LUKS Sportowej Czwórki będzie to bardzo ważny czas, ważne mecze o zachowanie ligowego bytu – To jest możliwe, ale trzeba walczyć – zaznacza trener Wojciech Pawłowski. Przeciwniczki będą walczyć o obronę brązowego medalu.

Do stabu gospodyń dołączył nowy trener – Marcin Krzosek, aby popracować nad sferą mentalną zawodniczek. Wszak bardzo często w rundzie jesiennej bywało tak, że dziewczyny potrafiły, ale brakowało wiary i determinacji. Dzisiejszy przeciwnik będzie nie lada wyzwaniem, bo AZS PWSZ Wałbrzych zajmuje czwartą lokatę w tabeli. Ciekawie przebiegał jesienny pojedynek. Wałbrzyszanki prowadziły 4:1, ale nasz zespół gonił wynik, zdobył dwa gole i w 90 minucie zrobiło się 4:3. Na wyrównanie zabrakło czasu, ale radomianki pokazały, że mogą powalczyć jak równy z równym z każdym przeciwnikiem.

W ekipie z Wałbrzycha nie mogą zagrać za kary za czerwone kartki Anna Rędzia i bramkarka Patrycja Urbańska. Jako dwie bramkarki jadą do Radomia nowe nabytki AZSu – Weronika Klimek i Emilia Krajewska. Nadal nie mogą grać kontuzjowane Klaudia Milek, Martyna Zańko i Karolina Gradecka. W drużynie Czwórki za nadmiar „żółtek” musi pauzować Magda Rosińska. Nie wiadomo, czy LUKS zagra w najmocniejszym zestawieniu. Są drobne urazy i ostateczny skład poznamy w sobotę. – W tej lidze ze wszystkimi można wygrać, tylko trzeba walczyć i wierzyć w to co się robi – uważa trener Czwórki Radom Pawłowski.

Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Wstęp wolny.

15. kolejka Ekstraligi
10.03.2018 r, Radom, boisko ze sztuczną nawierzchnią, przy ul. Narutowicza 9.
LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom vs AZS PWSZ Wałbrzych

NASZ TYP : 2

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: