TS ROW Rybnik Mistrzem Polski !
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

W drugim sezonie w futsalowej Ekstralidze TS ROW Rybnik sięga po Mistrzostwo Polski. W finałowym spotkaniu pokonał AZS UAM Poznań 3:0.

Od pierwszych minut gra była bardzo zacięta. ROW świetnie grał w defensywie i miał rewelacyjną w bramce, szczególnie w ten weekend Andżelikę Dąbek. Tutaj wiele mogło się wydarzyć, bo przewagę i okazję miały dziewczyny z Poznania. ROW po przerwie wyszedł bardziej zmotywowany. Przyniosło to skutek dopiero w 30. minucie, kiedy to wynik otworzyła Aneta Szymanowska. Pięć minut później podwyższyła na 2:0, a wynik ustaliła królowa Agata Sobkowicz.

Tak po spotkaniu dla portalu sport.nowiny.pl wypowiedział się trener nowego futsalowego Mistrza Polski Remigiusz Danel – Dużo pracy kosztował nas ten sukces, więc stąd te łzy szczęścia. Kluczem do sukcesu była konsekwencja w obronie. Chcę podkreślić bardzo dobrą grę pierwszej i drugiej czwórki w defensywie. Pierwsza połowa była pod dyktando zespołu z Poznania. W przerwie uspokajałem dziewczyny, bo były bardzo zestresowane. Apelowałem, żeby podeszły do drugiej połowy z chłodną głową. W drugiej połowie grały to, co potrafiły. Wierzyłem w dziewczyny, które po trudnym meczu z Krakowem dopięły swego pokonując Poznań .

Dla ROW-u jest to pierwsze Mistrzostwo Polski, rok temu jako beniaminek ‘Frelki z Rybnika’ sięgnęły po brąz. UAM po roku przerwy znów jest na podium futsalowej Ekstraligi.

• MVP turnieju finałowego : Agata Sobkowicz (TS ROW Rybnik)
  • Najlepsza bramkarka turnieju finałowego : Andżelika Dąbek (TS ROW Rybnik)
  • KRÓLOWA STRZELCZYŃ : Agata Sobkowicz (TS ROW Rybnik)