Dość nieoczekiwanie w tym sezonie Jagiellonki spotkały się trzeci raz w tym sezonie z drużyną ze Słomnik. Dziś jednak ten mecz miał szczególną rangę, bo brązowy medal Mistrzostw Polski.

Faworyt był jeden, czyli Akademiczki z Krakowa. Rewelacyjnie rozpoczęła jednak Wanda. Najpierw na 1:0 trafiła Julia Basta, a minutę później Magdalena Matyja. Jagiellonki doszły jednak szybko do głosu. Najpierw okazję miała Natalia Sitarz, a chwilę potem padł już kontaktowy gol Magdy Knysak.W 11. minucie Karolina Dul wyrównała, a tuż przed przerwą po składnej akcji całego zespołu prowadzenie dla dziewczyn z Krakowa zdobyła Natalia Sitarz.
W drugiej części gry Jagiellonki wrzucił ‚piąty bieg’ i dalej strzelały. Podopieczne Bartłomieja Łukacza zostawiły dużo miejsca w polu karnym, co okazało się tylko wodą na młyn UJ-otu. Klaudia Kubaszek pokonała Annę Król i zrobiło się 2:4, chwilę później trafiła rewelacyjna dziś Knysak i pięknym strzałem Weronika Wójcik. Wtedy już było wiadmo do kogo trafi brąz. Wanda nie poddawała się i walczyła. Magda Matyja golem na 3:6 dała sygnał do ataku. Zrobiła nam się pasjonująca wymiana ciosów. Doświadczenie było jednak górą. Trzy minuty później hattricka skompletowała Knysak. Nie pomogła jeszcze bramka Sobolewskiej, bo w końcówce spotkania kropkę nad ‚i’ postawiła Anna Zapała.

AZS UJ Kraków może się zatem cieszyć z brązowego medalu, który raczej nie mogą traktować w kategorii dużego sukcesu, bo do Świecia przyjechały po złoto. Drużyna ze Słomnik drugi rok z rzędu musi obejść się smakiem na medal, bo ponownie zajmuje tylko czwarte miejsce.

SPOTKANIE O BRĄZ EKSTRALIG FUTSALU KOBIET
04.03.2017, Świecie
Wanda Słomniczanka Słomniki vs AZS UJ Kraków 4:8 (2:3)

1:0 Julia Basta 2′
2:0 Magdalena Matyja 3′
2:1 Magdalena Knysak 6′
2:2 Karolina Dul 11′
2:3 Natalia Sitarz 18′
2:4 Klaudia Kubaszek 23′
2:5 Magdalena Knysak 26′
2:6 Weronika Wójcik 27′
3:6 Magdalena Matyja 30′
3:7 Madalena Knysak 33′
4:7 Adrianna Sobolewska 38′
4:8 Anna Zapała 39′

MVP TKF : Magdalena Knysak

AZS UJ: Klabis – Wilk, Wójcik, Sitarz, Kubaszek oraz Knysak, Bolko, Zapała, Konopka, Ładocha, Bryzek, Dul.

WANDA: Król – Karcz, Basta, Pietrzyk, Sobolewska oraz Darda, Matyja, Wypasniak, Kowal, Gruchacz, Fiałek.

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.