Brązowe Jagiellonki
Ekstraliga Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Dość nieoczekiwanie w tym sezonie Jagiellonki spotkały się trzeci raz w tym sezonie z drużyną ze Słomnik. Dziś jednak ten mecz miał szczególną rangę, bo brązowy medal Mistrzostw Polski.

Faworyt był jeden, czyli Akademiczki z Krakowa. Rewelacyjnie rozpoczęła jednak Wanda. Najpierw na 1:0 trafiła Julia Basta, a minutę później Magdalena Matyja. Jagiellonki doszły jednak szybko do głosu. Najpierw okazję miała Natalia Sitarz, a chwilę potem padł już kontaktowy gol Magdy Knysak.W 11. minucie Karolina Dul wyrównała, a tuż przed przerwą po składnej akcji całego zespołu prowadzenie dla dziewczyn z Krakowa zdobyła Natalia Sitarz.
W drugiej części gry Jagiellonki wrzucił ‘piąty bieg’ i dalej strzelały. Podopieczne Bartłomieja Łukacza zostawiły dużo miejsca w polu karnym, co okazało się tylko wodą na młyn UJ-otu. Klaudia Kubaszek pokonała Annę Król i zrobiło się 2:4, chwilę później trafiła rewelacyjna dziś Knysak i pięknym strzałem Weronika Wójcik. Wtedy już było wiadmo do kogo trafi brąz. Wanda nie poddawała się i walczyła. Magda Matyja golem na 3:6 dała sygnał do ataku. Zrobiła nam się pasjonująca wymiana ciosów. Doświadczenie było jednak górą. Trzy minuty później hattricka skompletowała Knysak. Nie pomogła jeszcze bramka Sobolewskiej, bo w końcówce spotkania kropkę nad ‘i’ postawiła Anna Zapała.

AZS UJ Kraków może się zatem cieszyć z brązowego medalu, który raczej nie mogą traktować w kategorii dużego sukcesu, bo do Świecia przyjechały po złoto. Drużyna ze Słomnik drugi rok z rzędu musi obejść się smakiem na medal, bo ponownie zajmuje tylko czwarte miejsce.