#EFK : UAM zagra o medale futsalowej Ekstraligi
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet

W rewanżowym ćwierćfinałowym spotkaniu futsalowej Ekstraligi AZS UAM Poznań pokonał Rolnika Głogówek 6:0 i po roku banicji znów zagra o medal Mistrzostw Polski.

Początek spotkania rewanżowego pomiędzy KU AZS UAM Poznań a LKS Rolnik B. Głogówek był bardzo wyrównany, ale po kwadransie gry inicjatywę zaczęły przejmować podopieczne Wojciecha Weissa. Wykorzystały one błąd w obronie przyjezdnych, a Aleksandra Jankowska pewnym uderzeniem otworzyła wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy nie padła już żadna bramka, ale po zmianie stron kibice zobaczyli prawdziwy festiwal. Akademiczki zaatakowały bardzo odważnie i w trzy minuty podwyższyły wynik na 4:0, aby ostatecznie wygrać 6:0.

Teraz w Final Four w kujawsko-pomorskim Świeciu w półfinałowym spotkaniu podopieczne Wojciecha Weissa zmierzą się z Wandą Słomniczanką Słomniki. Rok temu poznańska drużyna musiała uznać wyższość drużyny ze Słomnik (grającą wtedy jako LEX).

DG / Tomasz Woźniak (naszglospoznanski.pl)