Zmiany w kadrze U19. Piłkarki z SMS-u nie przyjadą

Od 12 do 14 lutego w Pruszkowie dwadzieścia cztery kadrowiczki reprezentacji Polski U19 będą szlifować taktykę na konsultacji szkoleniowej. Niestety piłkarki ekstraligowego SMS-u Łódź: Maja Osińska, Kasandra Parczewska, Klaudia Jedlińska, Nikola Karczewska, pomimo wcześniejszego powołania nie stawią się na zgrupowanie. Jak nie oficjalnie się dowiedzieliśmy klub, nie chce puszczać zawodniczek w tym terminie na kadrę…

Z tego powodu selekcjoner Marcin Kasprowicz dowołał cztery zawodniczki: Patrycję Rogalską (z Górnika Łęczna), Joannę Czepczor (z Gimnazjum Istabna), Martę Olejarczyk (z Sokoła Kolbuszowa Dolna) oraz Martę Fil (z Olimpii Szczecin).

POWOŁANIA

 

Od 26 lutego do 4 marca reprezentacja Polski U19 będzie prezbywać na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi.
Podopieczne Marcina Kasprowicza będą trenować w naprawdę komfortowych warunkach i będą szlifować formę i taktykę przed czerwcowym turniejem elite round w Polsce. 28 lutego zagrają towarzyskie spotkanie ze swoimi rówieśniczkami z Turcji, a trzy dni później (2.03) ze Słowacją.

Na początku kwietnia zaplanowane jest spotkanie towarzyskie w Polsce. Prawdopodobnie naszymi rywalkami będą Białorusinki. Na początku czerwca, być może na Mazowszu kadra u19 powalczy o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Europy w elite round z Norwegią, Islandią i Grecją.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.