Anderlecht wygrywa w belgijskim klasyku (wideo)
Ligi Świat

W piątek (2.02) wieczorem rozegrano 14. kolejkę belgijskiej Super League. Niespodzianek nie było. Anderlecht pokonał Standard w klasyku, Genk wygrał z Genkiem, a OH Leuven zdecydowanie pokazał wyższość nad autsajderkami z Heist.

Najwięcej emocji przyniósł belgijski klasyk, choć jego wynik został ustalony już po 10. minutach. Ella Van Kerkhoven wykończyła doskonałe od Laury Deloose. Tuż przed przerwą Standard mógł wyrównać, ale bramkarka Anderlechtu Inès Fernandez obroniła rzut karny bity przez Noemmie Gelders. Szanse bramkowe miały jeszcze obie strony, lecz wynik pozostał bez zmian. Pozwoliło to paniom z Brukseli odnotować ósme zwycięstwo z rzędu.

Na stadionie PGB w Oostakker KRC Genk pokonały AA Gent 1:0. W pierwszej połowie Genk miał dwie groźne okazje. Najpierw próbowała Nadine Hanssen, lecz Lowiese Seynhaeve wybiła piłkę na rzut rożny. Jeszcze przed przerwą strzał Riete Loos z wolnego obiła poprzeczkę. Tuż po przerwie Amber Tysiak strzeliła gola na wagę zwycięstwa Genku.