Niechciana w Czarnych, znalazła angaż w Medyku

Natiya Pantsulaya zostanie nową zawodniczką Medyka Konin. 26-letnia Ukrainka ostatnio grała w FK Legenda Chernihiv. Wczoraj zadebiutowała w sparingu Mistrza Polski z Slavią Praga (1:5).

Natiya zazwyczaj gra na pozycji defensywnej pomocniczki, z pewnością będzie próbowała załatać ‚dziurę’ po Paulinie Dudek. Ukrainka jest niezwykle zadziorną, waleczną i nieustępliwą defensorką. Zagrała trzynaście spotkań w seniorskiej reprezentacji Ukrainy.
Jeszcze przed angażem w Medyku, starała się o posadę w Czarnych Sosnowiec. Sztab klubu ze stolicy Zagłębia uznał jednak, że jej pozycja już jest silnie obsadzona (Operskalska, Horvathova).

Medyk zakontraktował już dwie zawodniczki z amerykańskiej ligi uniwersyteckiej. Kanadyjską obrończynię z polskimi korzeniami – Nicole Zając (w 2015 roku reprezentowała Polskę na Uniwersjadzie w Korei Południowej) oraz grającą w ofensywie Amerykankę Alice Rogers.

Wcześniej do Verony przeszła po dwóch latach gry w Koninie Lilyana Kostova, do PSG odchodzi Paulina Dudek, a Maria Ficzay postanowiła kontynuować karierę w innym klubie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.