Hit dla AWF-u
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

AWF Warszawa zdecydowanie pokonał lidera tabeli UAM Poznań 5:1. Wojciech Weiss na hit do stolicy nie zabrał kluczowych zawodniczek, a dał szansę zagrać z najlepszymi dotychczas znajdującym się w szerokiej kadrze: Zuzannie Filipiak, Ewelinie Zalaszewskiej, Angelice Lewickiej i Antoninie Remlein.

Od początku górą były gospodynie, które szybko wyszły na prowadzenie. W 8. minucie trafiła Monika Wasil, a minutę później podwyższyła Kinga Zajączkowska. Odmłodzony UAM jednak się postawił i miał swoje okazje, głównie w postaci groźnych kontrataków.

Tuż po przerwie podwyższyła Klaudia Grodzka. Trzy minuty później swoją debiutancką bramkę w futsalowej Ekstralidze strzeliła Zuzanna Filipiak. UAM nie poddawał się, a rolę liderki przejęła Ada Sikora. Gospodynie jednak w tym składzie były bardziej doświadczone i zmuszały Annę Napierałę do dużego wysiłku. W ostatniej części spotkania jednak musiała dwa razy skapitulować. Swój dobry występ dwoma bramkami ukoronowała Maria Worosilak.