ROW już lidera nie odda
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet

Ze względu na półfinał AMP-ów w Wałbrzychu Gol w środowy wieczór podejmował lidera tabeli TS ROW Rybnik. Gospodynie grały o szansę na play-offy, a goście o zapewnienie sobie pierwszego miejsca w fazie zasadniczej.

Ostro rozpoczął jednak zespół z Rybnika. Już w 3. minucie Magdalena Wojcik otworzyła wynik spotkania. Osiem minut po tym golu Agata Sobkowicz najpierw obiła poprzeczkę, a chwilę później ośmieszyła defensywę gospodyń i w dość niewygodnej sytuacji zdobyła 15. gola w sezonie. Inicjatywę przejęły podopieczne Szymona Młynka. W 18. minucie szarżę Renaty Uchnast przerwała faulem Andżelika Dąbek, karnego wykorzystała sama poszkodowana.

Po przerwie śmiałe ataki prowadziły obie ekipy. Świetne strzały Anety Szymanowskiej wybroniła Klaudia Ciupa, a jej vis-à-vis po drugiej stronie – Dąbek zatrzymywały strzały Wodarz i Wójcik. Przełamała te szarże Ola Lizoń, trafiając z bliska na 1:3. Minutę później kontaktową bramę strzeliła Wodarz. ROW próbował jeszcze strzelić, lecz więcej nic nie wpadło. W ostatnich sekundach gospodynie miały wielkie szanse na doprowadzenie do remisu, lecz stemplowały tylko słupek bramki Dąbek.

MVP TKF : Magdalena Wojcik

GOL : Klaudia Ciupa – Justyna Wójcik, Stefania Wodarz, Renata Uchnast, Martyna Jeziorska oraz Dominika Woszczyńska, Sonia Sikorska, Oliwia Pająk, Natalia Krawczyk, Patrycja Tkacz, Kamila Czaja

TS ROW : Andżelika Dąbek – Magdalena Wojcik, Aleksandra Lizoń, Aneta Szymanowska, Agata Sobkowicz oraz Marta Miś, Anna Konkol, Marta Kamińska, Daria Pluta, Edyta Botor, Liwia Garcarczyk, Sabina Cielanga, Dominika Rosak, Żaneta Sobota