Poznaliśmy szczegóły rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych 2018 roku. W marcu rozpocznie się druga edycja Mistrzostw dla najlepszych zawodniczek do lat 16. Trzydzieści dwa zespoły z całego kraju zostały podzielone terytorialnie na cztery grupy :

Grupa A

  • UKS Orzeł 2010 Wałcz
  • MKS Olimpia Szczecin
  • KKPK Medyk Konin
  • MUKS 11 Zielona Góra
  • TKKF Stilon Gorzów Wlkp.
  • MKS ProFan Gościnino
  • KS Sztorm AWFiS Gdańsk
  • AZS PWSZ Konin

Grupa B

  • AS Stomil Olsztyn
  • KS Włókniarz Białystok
  • LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom
  • KKP Stomilanki Olsztyn
  • MUKS Praga Warszawa
  • KS Unifreeze Górzno
  • UKS Ząbkovia Ząbki
  • UKS Mazovia Grodzisk Mazowiecki

Grupa C

  • TS ROW Rybnik
  • AZS Wrocław
  • UKS SMS Łódź
  • Astoria Szczerców
  • Polonia Tychy
  • SAP Brzeg
  • Ślęza Wrocław
  • KS SWD Wodzisław Śląski

Grupa D

  • Sokół Kolbuszowa Dolna
  • KSP Kielce
  • UKS 3 Staszkówka Jelna
  • Unia Lublin
  • Bronowianka Kraków
  • Łysica Bodzętyn
  • Resovia Rzeszów
  • Granit Bychawa

 

TERMINARZ FAZY GRUPOWEJ :

  1. kolejka – 13. marcra
  2. kolejka – 24/25 marca
  3. kolejka – 3. kwietnia
  4. kolejka – 4/15. kwietnia
  5. kolejka – 22. kwietnia
  6. kolejka – 28/29. kwietnia
  7. kolejka – 5/6. maja

 

 wystąpią w niej 32 drużyny;
 przeprowadzone zostaną systemem jednorundowym – runda wiosenna w terminach
ustalonych przez PZPN;

 do dalszych rozgrywek pucharowych awans uzyskują po 2 drużyny z każdej
grupy (A, B, C, D);
 czas gry na wszystkich etapach szczebla centralnego wynosi 2×40 minut.

_______________________________________________________________________________

Rozgrywki ćwierćfinałowe:
 wystąpi w nich 8 drużyn;
 przeprowadzone zostaną systemem pucharowym;
 pary ćwierćfinałowe utworzą zwycięzcy grup makroregionów z dolosowanymi drużynami
z drugich miejsc. Każda z par ćwierćfinałowych rozegra jedno spotkanie na neutralnym
terenie o awans do półfinału;
 każdy zwycięzca otrzyma w drodze losowania numer od 1 do 4, a do nich zostaną
dolosowane drużyny z drugich miejsc w rozgrywkach makroregionalnych;
 formalnymi gospodarzami meczów ćwierćfinałowych będą zwycięzcy grup
makroregionalnych.

• Rozgrywki półfinałowe:
 Mecze półfinałowe zostaną rozegrane według poniższego schematu:
1. Zwycięzca pary 1 – Zwycięzca pary 2
2. Zwycięzca pary 3 – Zwycięzca pary 4
 Zwycięzcy meczów półfinałowych rozegrają mecz finałowy o Mistrzostwo Polski Juniorek
Młodszych na neutralnym boisku;
 Formalny gospodarz finału zostanie wyłoniony w drodze losowania;
 Przegrani z meczów półfinałowych zdobędą tytuł II wicemistrza Polski Juniorek Młodszych.

_______________________________________________________________________________

Dla najlepszych trzech drużyn klubowych Mistrzostw
Polski Juniorek Młodszych przewidziano następujące nagrody finansowe :
– mistrz Polski Juniorek Młodszych – 20 000 PLN netto
– wicemistrz Polski Juniorek Młodszych – 12 000 PLN netto
– III-IV miejsce – po 8000 PLN netto

_______________________________________________________________________________

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych:
 1 miejsce – Mistrz Polski Juniorek Młodszych U-16
 2 miejsce – Wicemistrz Polski Juniorek Młodszych U-16
 3 miejsce – II Wicemistrz Polski Juniorek Młodszych U-16 (przegrani z meczów
półfinałowych)
 Przegrani w meczach ćwierćfinałowych MPJM miejsca 5-8
 Miejsca 3 i 4 w MLJM 9-16
 Miejsca 5 i 6 w MLJM 17-24
 Miejsca 7 i 8 w MLJM 25-32

 

 

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz