UAM dobrze kończy rok
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

W sobotę UAM Poznań awansem rozegrał spotkanie z Uniwersytetem Warszawskim. Wygrał je 5:2, lecz wynik o przebiegu spotkania nie mówi nic.

Poznanianki otworzyły wynik spotkania już w 3. minucie. Gola na 1:0 strzeliła niezawodna Alicja Zając. Trzy minuty później wyrównała Katarzyna Włodarczyk. Gospodynie mimo okazji brakowych nie rozgrywały dobrego spotkania. Warszawianki grały dobrze w obronie i groźnie kontratakowały. Pod koniec pierwszej połowy ponownie trafiła Włodarczyk i mieliśmy sensacyjne prowadzenie.
Już za tydzień UAM rozegra spotkanie derbowe z Kotwicą Kórnik, a UW rozegra derby stolicy z AWF-em.

Podopieczne Marii Wąsowskiej nie spuszczały z tonu, miały okazję na podwyższenie wyniku. Powoli to gospodynie dochodziły do głosu. W 25. minucie wyrównała Ala Zając. Wszystko zmierzało do remisu, lecz koniec spotkania zmienił cały wynik realizacji. W 37. minucie na 3:2 trafiła Klaudia Jędraszyk. W szeregi gości wkradło się rozprężenie, wykorzystały to doświadczone gospodynie i w samej końcówce bramki Moniki Skowrońskiej i Adrianny Sikory dobiły rywalki.