UAM wyszarpał zwycięstwo z UG
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Po bardzo wyrównanym spotkaniu UAM Poznań wygrał skromnie z UG Gdańsk 2:1.

Całe spotkanie to istne futsalowe szachy. Od początku gra skupiała się w raczej w środku pola. Obie defensywy skrzętnie rozbijały ataki przeciwniczek. Przebić udało się gospodyniom w 17. minucie. Po kontrze poznańskiego zespołu Ada Sikora otworzyła wynik spotkania. Druga połowa wyglądała zupełnie tak samo, jak pierwsza. Szachy, szachy i jeszcze raz szachy. Ofensywy obu ekip ładnie kreowały akcję, a defensywy je rozbijały. W 32. minucie udało się jednak podopiecznym Aftańskiego wyrównać. Bardzo dobrą akcję wykorzystała Natalia Urbanowicz, mijając najpierw defensorkę, a potem bramkarkę gospodyń. UAM się ożywił, napierał, lecz tworzyły się z tego tylko kontry UG. Spotkanie mogło się skończyć sensacyjnie, lecz górę wzięło doświadczenie. Na minutę przed końcem goście faulują w polu karnym. UAM ma wolnego, Ala Zając podaje do Laury Czudzińskiej, która ustala wynik na 2:1.

Teraz czas na świąteczno-noworoczną przerwę w Ekstralidze. Futsalistki wrócą na parkiety dopiero w weekend 6/7 stycznia.