Dwie rożne połowy. Wanda uratowała punkt
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Przed niedzielnym meczem w Katowicach takiego wyniku spodziewałby się pewnie futsalowy ‘wariat albo szaleniec’. Dziewczyny z Katowic i Słomnik pokazały kawał dobrego futsalu i dały bardzo ciekawe widowisko, które skończyło się remisem 4:4.

Oba zespoły nie narzucały tempa i raczej zaczęło się wszystko na wolnych obrotach, aż to 10. minuty. Natalia Wdowińska w ciągu minuty pokonała Annę Król dwa razy. Wanda po tych dwóch ciosach nie mogła się podnieść. Skrzętnie wykorzystały to gospodynie w 18. minucie, kiedy to na 3:0 podwyższa Marta Moćko. Stosując nomenklaturę bokserską podopieczne Bartka Łukacza już leżały na deskach, już były liczone… Małopolska ekipa jak wytrawny pięściarz podniosła się i wróciła do gry. Doświadczona Aga Karcz dała sygnał do ataku strzelając kontaktową bramkę tuż na początku drugiej połowy. Trzy minuty później trafiła Patrycja Gruchacz i zrobiło się spotkanie. Wanda napierała, a UŚ ledwo wytrzymywał i za wszelką cenę chciał utrzymać korzystny wynik. Nie udało się to jednak. Po sporym zamieszaniu pod katowicką bramką wyrównała Paulina Fiałek. Gospodynie długo nie były dłużne, bo już dwie minuty później na 4:3 trafiła doświadczona Patrycja Luty. Zawodniczki gości jednak nie odpuścili i dalej walczyły. Wynik meczu ustaliła bramka Juli Basty

Już w weekend obie ekipy zagrają zaległe spotkania drugiej kolejki. W sobotę zespół ze Słomnik zagra w derbach z AZS UJ Kraków, a w niedzielę AZS UŚ zagra w Rybniku z ROW-em.