UG znów z kompletem punktów
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

W Gdańsku podobnie jak w całej kolejce emocji nie brakowało. Gospodynie zgarnęły kolejny ważny komplet punktów, choć w samej końcówce było bardzo nerwowo.

UG długo kontrolował spotkanie. Po 30. minutach gry było 3:0 po dwóch golach Natalii Urbanowicz i jednym Wiktorii Słowy. Po trzeciej bramce wkradło się jednak rozprężenie. W 32. minucie kontaktowego gola strzeliła Paulina Pokraśniewicz. Warszawianki ‘poczuły krew’ i swoją szansę. Cztery minuty później Zuzanna Nikisz trafiła na 3:2 i zrobiło się gospodyniom ‘bardzo gorąco’. Było sporo nerwów, lecz Gdańszczanki utrzymały prowadzenie do końca.

Po meczu poprosiliśmy o komentarz trenera gospodyń Tomasza Aftańskiego : – Mecz był na pewno bardzo dobry dla kibiców. Emocji było sporo do końcowego gwizdka, obie drużyny były w grze o pełną pulę. Co prawda trochę na swoje życzenie doprowadziliśmy do nerwowej końcówki, ale liczy się wynik i brawa dla dziewczyn, że wytrzymały presję rywalek w końcówce. Kolejne zwycięstwa bardzo nas cieszą. Solidnie pracujemy i te małe nagrody są dla nas ważne. Nie stawiamy sobie daleko idących celów, dla nas najważniejszy jest kolejny mecz i coraz lepsza gra w Ekstralidze.