Jak u Hitchcocka -najpierw trzęsienie ziemi… i niespodzianka
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Już w środowy wieczór, ze względu na kadrę narodową Gol Częstochowa w ramach piątej kolejki podejmował AZS UJ Kraków. Nikt chyba nie spodziewał się takiego wyniku.

Było jak u Hitchcocka. Najpierw trzęsienie ziemi – już w pierwszych sekundach Justyna Wójcik wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. GOL-arki jednak nie poszły za ciosem – w 9. minucie wyrównała Kinga Wilk. Cztery minuty później było już 1:3 po golach Anny Zapały i Aleksandry Nieciąg. Jagiellonki napierały, lecz na więc nie pozwoliła dobrze spisująca się w częstochowskiej bramce Klaudia Ciupa.
Nie wiem, co powiedział trener gospodyń Szymon Młynek w szatni, ale podziałało. Tuż po wznowieniu gry piękny strzał Uchnast obił słupek, strzał dobiła Sonia Sikorska, zdobywając kontaktową bramkę. Gol zdecydowanie się ożywił. Przyniosło to skutek w 35 minucie, kiedy to wyrównała Justyna Wójcik, parę sekund później prowadzenie gospodyniom dała Oliwia Pająk. Zapachniało sensacją, naprawdę było blisko. UJ jednak Mistrzem nie został na kredyt. Na sekundy przed końcową syreną Zapała biła rzut wolny, a niepilnowana Ewelina Bolko uratowała punkt dla Jagiellonek.

Już za tydzień Turniej Państw Wyszehradzkich w węgierskim Budapeszcie. Do polskiej kadry powołanie dostały cztery Jagiellonki : Klaudia Kubaszek, Karolina Klabis, Justyna Maziarz i Natalia Sitarz oraz jedna GOLarka : Renata Uchnast. W kolejny weekend zaległe w spotkania drugiej kolejki Ekstraligi : w sobotę UJ zagra derbowe spotkanie z Wandą, a Gol w niedzielę zagra u siebie z Rolnikiem Głogówek.