Wiemy, jak będzie wyglądał Cyprus Cup 2018
Reprezentacje Świat Turnieje Międzynarodowe

Dziś zostały ogłoszone szczegóły międzynarodowego turnieju towarzyskiego Cyprus Cup 2018. Jak co roku dwanaście reprezentacji będą rywalizować ze sobą na przełomie lutego i marca 2018 roku.

JAKI BYŁ TEGOROCZNY CYPRUS CUP ?

W zaciętym finale Cypryjskiego turnieju drużyna Szwajcarii okazała się być minimalnie lepszą od Koreanek z Południa. Helwetki zwyciężyły w spotkaniu dzięki nieco kontrowersyjnej bramce zdobytej bezpośrednio z rzutu wolnego. W meczu o trzecie miejsce Irlandki dzielnie broniły się przez 75 minut przed Północną Koreą. W końcówce jednak zabrakło im już nieco sił i to Chollima po dwóch trafieniach mogły cieszyć się ze zwycięstwa. W meczu przyjaźni o piątą lokatę w turnieju, po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie – Szkocja pokonała Walię w konkursie rzutów karnych 6-5. Rzuty karne rozstrzygnęły też pojedynek Austrii i Belgii, które w 90 minutach zaliczyły po jednym trafieniu. W loterii jedenastek lepsze okazały się Belgijskie Red Flames, zwyciężając 3:2 i zajmując siódme miejsce.

W pojedynkach najsłabszych drużyn turnieju, w meczu o dziewiątą lokatę Nowa Zelandia okazała się skuteczniejszą od Węgier. Pomimo, iż to Madziarki otworzyły wynik spotkania popularne Paprotki wyrównały stan meczu jeszcze w pierwszej połowie i zdecydowanie przejęły inicjatywę w drugiej dokładające jeszcze dwa trafienia. Wysoka wygrana Włoszek nad Czeszkami 6:2, w meczu o 11 – przedostatnie miejsce w turnieju, nie przysłoni faktu iż Azzurre zaliczyły solidny blamaż na Cyprze. Szesnasta drużyna światowego rankingu znalazła się po fazie grupowej bez punktów z łącznie 13 straconymi golami w trzech meczach.