Dziś zostały ogłoszone szczegóły międzynarodowego turnieju towarzyskiego Cyprus Cup 2018. Jak co roku dwanaście reprezentacji będą rywalizować ze sobą na przełomie lutego i marca 2018 roku.

Grupa A: Finlandia, Włochy, Szwajcaria, Walia

Grupa B: Austria, Belgia, Czechy, Hiszpania

Grupa C: Węgry, Słowacja, RPA, Trinidad & Tobago

 

1. KOLEJKA – środa 28.02.2018
2. KOLEJKA – piątek 2.03.2018
3. KOLEJKA – poniedziałek 5.03.2018
DZIEŃ FINAŁOWY – wtorek 7.03.2018

 

JAKI BYŁ TEGOROCZNY CYPRUS CUP ?

W zaciętym finale Cypryjskiego turnieju drużyna Szwajcarii okazała się być minimalnie lepszą od Koreanek z Południa. Helwetki zwyciężyły w spotkaniu dzięki nieco kontrowersyjnej bramce zdobytej bezpośrednio z rzutu wolnego. W meczu o trzecie miejsce Irlandki dzielnie broniły się przez 75 minut przed Północną Koreą. W końcówce jednak zabrakło im już nieco sił i to Chollima po dwóch trafieniach mogły cieszyć się ze zwycięstwa. W meczu przyjaźni o piątą lokatę w turnieju, po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie – Szkocja pokonała Walię w konkursie rzutów karnych 6-5. Rzuty karne rozstrzygnęły też pojedynek Austrii i Belgii, które w 90 minutach zaliczyły po jednym trafieniu. W loterii jedenastek lepsze okazały się Belgijskie Red Flames, zwyciężając 3:2 i zajmując siódme miejsce.

W pojedynkach najsłabszych drużyn turnieju, w meczu o dziewiątą lokatę Nowa Zelandia okazała się skuteczniejszą od Węgier. Pomimo, iż to Madziarki otworzyły wynik spotkania popularne Paprotki wyrównały stan meczu jeszcze w pierwszej połowie i zdecydowanie przejęły inicjatywę w drugiej dokładające jeszcze dwa trafienia. Wysoka wygrana Włoszek nad Czeszkami 6:2, w meczu o 11 – przedostatnie miejsce w turnieju, nie przysłoni faktu iż Azzurre zaliczyły solidny blamaż na Cyprze. Szesnasta drużyna światowego rankingu znalazła się po fazie grupowej bez punktów z łącznie 13 straconymi golami w trzech meczach.

 

Rob Mikalski / Dawid Gordecki

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.