Dziś Portugalski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegóły przyszłorocznego Algarve Cup. Najciekawszy towarzyski turniej w kobiecej piłce będzie rozgrywany od 28 lutego do 7 marca.

Dwanaście reprezentacji podzielono na trzy grupy. Zabraknie tegorocznych triumfatorek, czyli Hiszpanek. Za to w grupach między innymi zobaczymy powtórkę finału Mistrzostw Europy, czyli stracie Holandii z Danią.

Grupa 1 : Portugalia, Norwegia, Australia, Korea Południowa
Grupa 2 : Holandia, Dania, Japonia, Islandia
Grupa 3 : Szwecja, Kanada, Chiny, Rosja

 
 
 

Jaki był ALGARVE CUP w tym roku ?

W najbardziej prestiżowym z marcowych turniejów zwycięstwo i puchar wywalczyły sobie Hiszpanki pokonując w finale ubiegłoroczne zwyciężczynie z Kanady, tylko jedną bramką – lecz za to niezwykłej urody. Trzecie miejsce w turnieju po zaciętym spotkaniu z Australią wywalczyły Dunki, pokonując the Matildas w konkursie rzutów karnych. Miejsce piąte padło łupem Holenderek, które po widowiskowym meczu obfitującym w pięć bramek zapewniły sobie zwycięstwo nad Japonią – nieco szczęśliwie w ostatniej akcji meczu.

www.sefutbol.com

Dolną część klasyfikacji zdominowały trzy pozostałe w zawodach drużyny Skandynawskie, które jednak tegorocznego turnieju raczej do udanych nie zaliczą. Szwecja w pojedynku o siódmą lokatę nie dała szans przeciętnej Rosji. Cztery strzelone w tym meczu bramki nie wymazały jednak z pamięci wcześniejszej niemocy ekipy Trzech Koron. W Portugalii furorę zrobiły tylko szwedzkie koszulki. Nieco niespodziewanie dziewiątą lokatę wywalczyły zawodniczki z Islandii pokonując faworyzowane w tym spotkaniu Chinki wynikiem 2:1. Pojedynek o przedostatnie miejsce w turnieju rozegrał się pomiędzy ekipą Norwegii a gospodyniami zawodów. Norweżki, jedenaste w światowym rankingu, wygrały 2:0 z trzydziestą szóstą Portugalią i był to ich jedyny sukces w tym turnieju.

 

Rob Mikalski / Dawid Gordecki

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.