#Ekstraliga : Medyk mistrzem jesieni

Niespodzianki nie było. W ostatnim spotkaniu Ekstraligi w tym roku Medyk Konin pokonał w Łodzi SMS 3:0.

Bardzo wyrównane pierwsze minuty spotkania. Pierwszy gol padł w 34. minucie, kiedy to trafiła Lilyana Kostova po akcji z Anastazją Shuppo. Cztery minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez Natalię Chudzik, najwyżej w polu karnym wyskoczyła Patrycja Balcerzak i strzałem głową ustaliła rezultat pierwszej połowy. Jeszcze przed przerwą SMS zmarnował rzut karny (po ręce Slavchevej) – Martyna Wiankowska trafiła w sam środek bramki, co nie było problemem dla Dolan. Wynik spotkania ustaliła w samej końcówce Anna Gawrońska.

Zwycięstwo to pozwoliło zawodniczkom trenera Romana Jaszczaka wrócić na pozycję lidera Ekstraligi, na której spędzą przerwę zimową. SMS utrzymały piątą pozycję w tabeli ze stratą ośmiu punktów do czwartego Wałbrzycha.

zaległy mecz 6. kolejki Ekstraligi
3.12.2017, Łódź
UKS SMS Łódź vs Medyk Konin 0:3 (0:2)

0:1 Lilyana Kostova 34′
0:2 Patrycja Balcerzak 38′
0:3 Anna Gawrońska 90′

Przy stanie 0:2 (44′), Martyna Wiankowska nie wykorzystała karnego (Dolan obroniła), podyktowanego za rękę po strzale Darii Kurzawy.

SMS: Paturaj – Dragunowicz, Chmal, Zdunek, Zubchyk, Kurzawa (60′ Jedlińska), Walak (70′ Kołodziejek), Parczewska (80′ Filipczak), Salamon (60′ Osińska), Wiankowska, Karczewska (85′ Wesołowska)

MEDYK: Emily Dolan – Chudzik, Ficzay, Slavcheva, Sałata, Sikora, Kostova, Balcerzak, Kaletka, Gawrońska (89′ Stasiak), Anastazja Shuppo