W hicie czwartej kolejce futsalowej Ekstraligi w meczu na szczycie grupy północnej AZS UAM Poznań pokonał AZS AWF Warszawa 5:1.

Od początku spotkania to gospodynie przeważały, co udokumentowały objęciem prowadzenia już w 6. minucie po bramce Alicji Zając. AWF jednak przetrwał oblężenie i po kontrataku udało się wyrównać. Kontaktowego gola zdobyła Karolina Kołomyjec. Podopieczne Tyca chciały iść za ciosem, co poskutkowało tylko obiciem słupka poznańskiej bramki. Nie wykorzystane okazje się zemściły już w 14. minucie spotkania, kiedy to Monika Skowrońska odzyskała prowadzenie dla gospodyń, które to już go nie oddały i do końca spotkania punktowały przeciwniczki. Już dwie minuty po przerwie trafiła Alicja Busza. Podcięło już skrzydła ekipie z Warszawy, która nie potrafiła okazji przekuć na kolejne trafienie. W 33. minucie Klaudia Grodzka trafiła tylko w poprzeczkę. Boleśnie skorzystały z tego zawodniczki trenera Weissa. Najpierw w 36. minucie trafiła z karnego Busza, a działo zwieńczyła bramka w końcówce Katarzyny Tarnowskiej.

Już za tydzień Turniej Państw Wyszehradzkich w węgierskim Budapeszcie. Do polskiej kadry powołanie dostały z UAM-Alicja Busza, Dominika Dewicka, Monika Skowrońska i Alicja Zając, a z warszawskiego AWF-u : Klaudia Grodzka i Monika Wasil. W piątej kolejce ‚Królowe Warszawy’ bez swoich kadrowiczek zagrają w sobotę (9.12) z Kotwicą Kórnik, UAM będzie pauzował.

4. kolejka Ekstraligi Futsalu Kobiet
2.12.2017, Poznań
AZS UAM Poznań vs AZS AWF Warszawa 5:1 (2:1)

1:0 Alicja Zając 6′
1:1 Karolina Kołomyjec 8′
2:1 Monika Skowrońska 14′
3:1 Alicja Busza 22′
4:1 Alicja Busza 36′ (k)
5:1 Katarzyna Tarnowska 39′

MVP TKF : Alicja Busza

UAM :Dominika Dewicka, Anna Napierała – Laura Czudzińska, Alicja Zając, Monika Skowrońska, Ada Sikora, Monika Nowak, Anna Jacewicz, Alicja Busza, Aleksandra Jankowska, Renata Nowak, Katarzyna Tarnowska, Krystyna Cywińska, Klaudia Jędraszyk

AWF : Ewelina Łowicka, Paulina Rączka – Marta Witoń, Karolina Kołomyjec, Inga Kania, Kinga Zajączkowska, Monika Wasil, Klaudia Grodzka, Paulina Piątkowska, Klaudia Dymińska, Monika Kowalska, Monika Lipa, Michalina Brzezińska

  rozegrane spotkaniazdobyte punktybilans bramkowy ZWYCIĘSTWAREMISYPORAŻKI
1 AZS UAM Poznań82134:15701
2 AZS AWF Warszawa81933:22611
3AZS UG Gdańsk81014:20314
4AZS Uniwersytet Warszawski8717:24215
5 Kotwica Kórnik8119:34017

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.