Hit dla UAM-u!
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

W hicie czwartej kolejce futsalowej Ekstraligi w meczu na szczycie grupy północnej AZS UAM Poznań pokonał AZS AWF Warszawa 5:1.

Od początku spotkania to gospodynie przeważały, co udokumentowały objęciem prowadzenia już w 6. minucie po bramce Alicji Zając. AWF jednak przetrwał oblężenie i po kontrataku udało się wyrównać. Kontaktowego gola zdobyła Karolina Kołomyjec. Podopieczne Tyca chciały iść za ciosem, co poskutkowało tylko obiciem słupka poznańskiej bramki. Nie wykorzystane okazje się zemściły już w 14. minucie spotkania, kiedy to Monika Skowrońska odzyskała prowadzenie dla gospodyń, które to już go nie oddały i do końca spotkania punktowały przeciwniczki. Już dwie minuty po przerwie trafiła Alicja Busza. Podcięło już skrzydła ekipie z Warszawy, która nie potrafiła okazji przekuć na kolejne trafienie. W 33. minucie Klaudia Grodzka trafiła tylko w poprzeczkę. Boleśnie skorzystały z tego zawodniczki trenera Weissa. Najpierw w 36. minucie trafiła z karnego Busza, a działo zwieńczyła bramka w końcówce Katarzyny Tarnowskiej.

Już za tydzień Turniej Państw Wyszehradzkich w węgierskim Budapeszcie. Do polskiej kadry powołanie dostały z UAM-Alicja Busza, Dominika Dewicka, Monika Skowrońska i Alicja Zając, a z warszawskiego AWF-u : Klaudia Grodzka i Monika Wasil. W piątej kolejce ‘Królowe Warszawy’ bez swoich kadrowiczek zagrają w sobotę (9.12) z Kotwicą Kórnik, UAM będzie pauzował.