Czarne pokonały Mitech

W zaległym spotkanie jedenastej kolejki Ekstraligi Czarne Sosnowiec pokonały Mitech Żywiec 2:0.

Ze względu na ‘atak’ zimy spotkanie rozegrano nie w Żywcu, a na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach. Pierwsza połowa to przewaga gości z Sosnowca, lecz nie udokumentowana żadnym golem. Najgroźniej strzelała pod koniec połowy Patricia Hmirova, która uderzyła z dwudziestu-pięciu metrów z wolnego.
Po przerwie Czarne nie spuszczały z tonu. W 50. minucie po pięknym solowym rajdzie Julia Wycisk otworzyła wynik spotkania. Mitech jednak nie był dłużny, próbowały bezskutecznie wyrównać Katarzyna Wnuk i Patrycja Wiśniewska. Kropkę nad ‘i’ postawiła Lucia Suskova. W 93. minucie pięknym wolejem pokonała Aleksandrę Komosę.
Było to ostatnie spotkanie obu ekip w tym roku. Czarne zakończyły jesień na trzecim miejscu, a Mitech na siódmym.

zaległy mecz 11. kolejki Ekstraligi
2.12.2017, Czechowice Dziedzice
Mitech Żywiec – Czarni Sosnowiec 0:2 (0:0)

0:1 Julia Wycisk 50′
0:2 Lucia Suskova 93′

MITECH : Komosa – Gruszka (65′ Biegun), Rżany, Zasada, Sobota, Rosak (57′ Matyja), Droździk, Chrzanowska, Gębka (57′ Stopka), Wiśniewska, Wnuk

CZARNI : Szymańska – Operskalska, Horvathova, Wycisk, Matla, Wieczorek (65′ Smidova), Hmirova, Grad (90′ Jodzińska), Suskova, Cichosz, Cichy