AWF zdobył Gdańsk
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Przy licznie zgromadzonej publiczności i kamerach TVP3 Gdańsk AZS UG uległ warszawskiemu AWF-owi 1:5. Wynik jak w futsalu – często mylący. Było dużo bramek, kartki, emocje i zacięta gra.

Wynik otworzyła w 14. minucie zawodniczka gospodyń Wiktoria Słowy, pięknie uderzając piłkę podbiciem pod spojenie bramki przeciwniczek. Trzy minuty później wyrównała Klaudia Grodzka. Druga połowa to skuteczna gra dziewczyn z Warszawy i indywidualne błędy gospodyń. Bardziej doświadczone podopieczne Zbigniewa Tyca wykorzystały je cztery razy – trafiły Monika Lipa, Inga Kania, Kinga Zajączkowska i Monika Wasil.

Już w weekend czwarta kolejka futsalowej Ekstraligi. AZS UG zagra w Kórniku z Kotwicą, a AZS AWF hitowe spotkanie z UAM-em w Poznaniu.