Osiem miesięcy temu Rolnik uległ sromotnie w finale futsalowej Ekstraligi Jagiellonkom 0:6. Od tej pory trener Stanisław Dyja i futsalistki z Głogówka miały coś do udowodnienia – wczoraj udowodniły.

Jagiellonki tym spotkaniem inaugurowały dopiero sezon futsalowy, Rolniczki zagrały już dwa tygodnie temu z AZS UŚ (2:2). W niedzielne popołudnie obejrzeliśmy kawał dobrego futsalowego widowiska. Gospodynie bardzo dobrze odrobił lekcje i punktowały rywalki. Cały zespół dał z siebie wszystko. Wynik spotkania już w 5. minucie otworzyła kapitan Ilona Kujawska, a dziesięć minut później podwyższyła Emilia Pawłowska. Trener Swół miał sporą zagwozdkę, w przerwie musiał dokonać zmian. Wpuścił na boisko mi Agnieszkę Bryzek i to przyniosło spore ożywienie w szeregach Mistrza Polski. W 28. minucie kontaktową bramkę strzeliła Katarzyna Ładocha. Zaczęła się gra cios za cios. Pod koniec spotkania po nie porozumieniu w szykach obronnych Krakowianek i fatalnym błędzie Klabis, w 38. minucie Kinga Ejzel ustaliła wynik spotkania na 3:1.

Już w sobotę Rolnik zagra w Słomnikach z Wandą, a Jagiellonki u siebie z AZS UŚ Katowice.

 

3. kolejka Ekstraligi Futsalu Kobiet
26.11.2017, Głogówek
LKS Rolnik B. Głogówek vs AZS UJ Kraków 3:1 (2:0)

1:0 Ilona Kujawska 5′
2:0 Emilia Pawłowska 15′
2:1 Katarzyna Ładocha 28′
3:1 Kinga Ejzel 38′

MVP TKF : Ilona Kujawska

ROLNIK : Religa, Jaksy – Pawłowska, Kujawska, Kasperska, Ejzel, Kościelniak, Duda, Małycha, Kelner, Procyszyn, Chudzik, Kiersztajn, Siwek

UJ: Klabis – Kubaszek, Sitarz, Wilk, Zapała oraz Bolko, Bryzek, Kalita, Ładocha, Malota, Maziarz, Nieciąg, Wójcik

 

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.