Zemsta najlepiej smakuje podana na zimno
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Osiem miesięcy temu Rolnik uległ sromotnie w finale futsalowej Ekstraligi Jagiellonkom 0:6. Od tej pory trener Stanisław Dyja i futsalistki z Głogówka miały coś do udowodnienia – wczoraj udowodniły.

Jagiellonki tym spotkaniem inaugurowały dopiero sezon futsalowy, Rolniczki zagrały już dwa tygodnie temu z AZS UŚ (2:2). W niedzielne popołudnie obejrzeliśmy kawał dobrego futsalowego widowiska. Gospodynie bardzo dobrze odrobił lekcje i punktowały rywalki. Cały zespół dał z siebie wszystko. Wynik spotkania już w 5. minucie otworzyła kapitan Ilona Kujawska, a dziesięć minut później podwyższyła Emilia Pawłowska. Trener Swół miał sporą zagwozdkę, w przerwie musiał dokonać zmian. Wpuścił na boisko mi Agnieszkę Bryzek i to przyniosło spore ożywienie w szeregach Mistrza Polski. W 28. minucie kontaktową bramkę strzeliła Katarzyna Ładocha. Zaczęła się gra cios za cios. Pod koniec spotkania po nie porozumieniu w szykach obronnych Krakowianek i fatalnym błędzie Klabis, w 38. minucie Kinga Ejzel ustaliła wynik spotkania na 3:1.

Już w sobotę Rolnik zagra w Słomnikach z Wandą, a Jagiellonki u siebie z AZS UŚ Katowice.