#WWCQ2019 : Szwajcarki liderkami naszej grupy
Mundial Reprezentacje Świat

Szwajcarki – nasze najgroźniejsze rywalki w grupie eliminacyjnej Mistrzostw Świata pokonały w piątek Białoruś 3:0.

Od samego początku gospodynie wyraźnie przeważały. Zyskiwały z minuty na minutę. W 17. minucie najpierw Viola Calligaris zdobyła pierwszą bramkę w koszulce reprezentacji narodowej po wspaniałym podaniu od Lii Wälti. Zaledwie minutę później po błędzie w kryciu białoruskiej ekipy to Wälti strzeliła gola. W drugiej połowie wynik ustaliła Géraldine Reuteler.

We wtorek Szwajcaria zagra ostatni mecz grupy drugiej w tym roku. Na stadionie Gurzelen w Biel/Bienne z Albanią