#EFK : UAM wygrywa w Warszawie
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Do Warszawy UAM Poznań przyjechał tylko (jak na ich warunki) z dziesięcioma zawodniczkami, parę zawodniczek było nieobecnych z różnych powodów na czele z Dominiką Dewicką. Uniwersytet Warszawski postawił się faworytowi i tanio skóry nie sprzedał.

Pierwsza połowa bardzo zacięta. Wiele starć i zablokowanych strzałów. Bramkarki obu ekip (w tym debiutująca dziś Anna Napierała) miały sporo roboty. Padła tylko jedna bramka. W 5. minucie po stałym fragmencie gry Laura Czudzińska z dystansu pokonała Zuzę Nikisz. Na kolejne bramki trzeba było czekać, aż do 33. minuty. Wtedy to ponownie trafiła Czudzińska. Już dwie minuty później swoją debiutancką bramkę zdobyła Krystyna Cywińska. Do roboty wziął się UW, co poskutkowało golem na 1:3 Pauliny Pokraśniewicz. Chwilę potem pięknego gola (również pierwszego w EFK), trafiając pod porzeczkę warszawianek, zdobyła Aleksandra Jankowska. Na minute przed końcem podanie od bramkarki ze środka pola trafia do ustawionej przy słupku Katarzyny Włodarczyk, zmniejszyła rozmiary porażki gospodyń.

Już za tydzień w ramach czwartej kolejki Ekstraligi UAM zagra u siebie hitowe spotkanie z AZS AWF-em Warszawa, a AZS UW ma zagrać z AP Żyrardów.