#Futsal : W połowie Finlandii

Po wczorajszym meczu w Lubawie z Finlandią (1:2) poprosiliśmy o komentarz pomeczowy zawodniczki naszej reprezentacji.

Alicja Zając :
– Mecz bardzo równy, miałyśmy dużo sytuacji. Można powiedzieć, że zabrakło nam szczęścia. Zespół Finlandii postawił wysoko poprzeczkę. My już wyciągamy wnioski i nie możemy doczekać się rewanżu.

Dominika Dewicka :
– Mecz był prowadzony w szybkim tempie. Obie drużyny miały bardzo klarowne sytuacje, nam zabrakło odrobiny szczęścia i zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Są nowe twarze w kadrze. Jakby były same zwycięstwa przy nowych zawodniczkach, gdzie są dwa dni na zgranie to uważałabym ze coś jest nie tak, że są dobierani za słabi przeciwnicy. Przegrana w meczu kontrolnym daje motywacje i przygotowuje do meczów o punkty oraz pokazuje nam, co można poprawić. Jak cały czas wygrywasz, to nie wiesz co można jeszcze poprawić. Jedna jest zasada i chyba ją znacie: „nieważne ile razy upadniesz, ważne czy jesteś w stanie wstać i iść dalej’. Tak zaczynają zwycięzcy.

Justyna Maziarz :
Wynik nie do końca odzwierciedla przebieg całego spotkania, szczególnie w drugiej połowie to my przeważałyśmy, na pewno stworzyłyśmy sobie więcej sytuacji, ale niestety zabrakło nam wykończenia i chyba po prostu szczęścia. To, że Reprezentacja Finlandii istnieje dopiero od roku nie oznacza, że jest to drużyna do bicia, to bardzo mądry przede wszystkim taktycznie zespół, prowadzony przez doświadczonego trenera. Mam nadzieje i wierzę w to, ze wspólnie wyciągniemy odpowiednie wnioski z dzisiejszego meczu i jutro to my po dobrym spotkaniu w naszym wykonaniu będziemy cieszyć się z wygranej, a kibiców bardzo prosimy o mocne trzymanie kciuków !

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.