Wrocławski ekstraligowy oddech

Zwycięstwa – tego we Wrocławiu potrzebowano jak tlenu. Udało się w końcu dopiero dziś, drugi raz w tym sezonie.

W 19. minucie prowadzenie dla wrocławianek zdobyła Kamila Czudecka. Kwadrans później było już 2:0 za sprawą Joanny Wróblewskiej. Radom zaczął gonić wynik, miał kilka okazji. Udało się dopiero w 70. minucie, kiedy to kontaktowego gola zdobyła Weronika Szuba. Mimo dalszych okazji do remisu doprowadzić już się nie udało.

To był mecz do wygrania. Dogodne sytuacje miały na początku meczu Szydło i Szuba. Potem błąd w kryciu i strata pierwszego gola. Kilkanaście minut podobna sytuacja i 2:0. Już przy stanie 2:1 Weronika Szyba miała drugą swoją świetną okazję i z kilku metrów strzeliła za lekko. Ogromna szkoda, bo straciliśmy bardzo ważne punkty – mówił po spotkaniu trener Czwórki Wojciech Pawłowski.

Dla wrocławianek był to ostatni mecz ligowy w tym roku. 29. listopada podopieczne Dawida Gomoli zagrają jeszcze mecz 1/8 finału Pucharu Polski z GKS-em Katowice. Drużyna z Radomia zagra jeszcze za tydzień zaległy mecz ekstraligowy z AZS PSW Biała Podlaska.