Truskawki znów zrobiły niespodziankę

Jeszcze w sierpniu Wałbrzych zdemolował Unifreeze 0:8. Kibice przy Ratuszowej oczekiwali równie łatwego zwycięstwa, piłka jednak lubi płatać figle.

Po dobrym starcie i okazjach bramkowych nastąpiła psująca gospodynią szyki decyzja. W 20. minucie czerwoną kartką, za interwencję rękami poza polem karnym bramkarka Patrycja Urbańska. Z powodu absencji Andżeliki Dąbek, która przebywa na zgrupowaniu futsalowej reprezentacji Polski. Z braku rezerwowej golkiperki do bramki musiała wejść Kędzierska. Radziła sobie dobrze, skapitulowała tylko raz. W 35. minucie obroniła starzał Bały, lecz przy dobitce młodziutkiej 15-letniej Garbowskiej nie miała już szans. Beniaminek miał szansę podwyższyć prowadzenie, lecz się nie udało. Bramkę do szatni tuż przed przerwą strzeliły jednak gospodynie. W zmieszaniu najlepiej odnalazła się Karolina Gradecka i doprowadziła do remisu.Druga połowa to wielka przewaga i rozpaczliwe obrony gości. Niespodzianka stała się faktem i beniaminek urwał kolejny raz punkty faworytowi.
Dla Unifreeze było to ostatnie w tym roku oficjalne spotkanie na trawiastych boiskach, AZS PWSZ już w najbliższą środę zagra mecz 1/8 finału Pucharu Polski z Orlikiem Jelenia Góra.