#FUTSAL : Porażka z Finlandią
Futsal kobiet Reprezentacja Polski w futsalu kobiet Reprezentacje Świat

Reprezentacja Polski w futsalu przegrała w warmińsko-mazurskiej Lubawie z Finlandią 1:2. Dla zespołu z kraju tysiąca jezior było to pierwsze spotkanie międzynarodowe.

Dość nieoczekiwanie w pierwszej piątce na parkiet wybiegła debiutantka Klaudia Kubaszek. Pierwsza połowa, choć bez bramkowa to przyniosła okazję bramkowe, lecz żadna drużyna nie uzyskała prowadzenia. Dopiero w drugiej połowie zobaczyliśmy gole. W 25 minucie na prowadzenie wyszli goście. Tiia Juntikka strzeliła pierwszego gola w historii swojej reprezentacji. Na wyrównanie czekaliśmy trzy minuty. Na 1:1 trafiła zawodniczka poznańskiego UAM-u Alicja Zając. Już jedenaście sekund później Sini Sutinen odzyskała prowadzenie dla Finek.

Mieliśmy więcej z gry i sytuacji strzeleckich, ale zabrakło szczęścia i zimnej krwi pod bramką. Jutro będzie lepiej. – komentował dla nas ma gorąco po meczu selekcjoner Wojciech Weiss.

Rewanż w niedzielę (19.11) w Ostródzie. Pierwszy gwizdek o 14:00. Zapraszamy!

Polska vs Finlandia 1-2

24.37 0-1 Tiia Juntikka
27.41 1-1 Alicja Zając
27.52 1-2 Sini Sutinen

POLSKA : Andżelika Dąbek – Alicja Zając, Natalia Sitarz, Monika Wasil, Klaudia Kubaszek oraz Monika Skowrońska, Magdalena Knysak, Justyna Maziarz, Klaudia Grodzka, Renata Uchnast, Dominika Dewicka, Adrianna Sobolewska,