Bramkowy thriller pod Wawelem

Jagiellonki ze względu na liczne powołania na dwumecz Reprezentacji Polski w futsalu z Finlandią ostatnią w tym roku kolejkę Ekstraligi na trawie musiały rozegrać w dziś w samo południe. Na Stadionie Miejskim Hutnika Kraków zmierzyły się z Akademiczkami z Białej Podlaskiej. Padł remis 3:3 – zobaczyliśmy kawał dobrego widowiska.

W tym starciu emocji nie brakowało – szczególnie w drugiej połowie. AZS PSW Biała Podlaska wyglądała o niebo lepiej niż w ostatnim spotkaniu obu ekip. Cieszy dobry powrót Kuciewicz, która miała problemy ze stopą, a Dominika Dewicka pomimo urazu ręki doznanego na meczu z Łęczna wybroniła sporo groźnych sytuacji. Stale fragmenty Ewy Cieśli, gra w ataku Klaudii Lefeld, czy czujność Eli Edel w obronie to widoczne – konkretne – elementy spotkania w wykonaniu gości.
Jagiellonki szalały na swojej ziemi, by przerwać passę remisów i wywalczyć cenne trzy punkty. Aleksandra Nieciąg potwierdziła ostatnią dobrą formę wykończeniem kombinacyjnej akcji koleżanek, a Anna Zapała nie bez powodu lubi grać przeciwko AZS PSW. Jagiellonki szukały różnych sposobów na powiększenie bramkowych zdobyczy, jednak ostatnie chwile były dosyć nerwowe. Klaudia Kubaszek zadomowiła się na boku obrony, a Natalia Sitarz wywiązywała się ze swojej roli. Pozytywnie czujnością zaskoczyła w polu karnym Magdalena Konopka.