Polki na świecie – Dwie bramki Eckerle, Sikora i Daleszczyk w pierwszym składzie Brescii
Ligi Polki na Świecie Publicystyka Świat

W miniony weekend Polki strzelały na zapleczu Bundesligi – dwukrotnie do siatki rywalek trafiła Nicole Eckerle, zaś kolejnego gola w tym sezonie zdobyła Agnieszka Winczo. W barwach włoskiej Brescii w pierwszym składzie wystąpiły: Aleksandra Sikora oraz Katarzyna Daleszczyk.

Niemcy:

Bundesliga:

1. Ewa Pajor (Wolfsburg VFL) – grała do 62 minuty (wygrana: 1:0 z FFC Frankfurt)
  2. Silvana Chojnowski (1. FC Koeln) – kontuzja (wygrana: 1:0 z Duisburg)
  3. Julia Matuschewski (FFC Frankfurt) – grała od 85 minuty (przegrana 0:1 z Wolfsburg VFL)
  4. Symela Ciesielska (MSV Duisburg) – grała od 61 minuty, żółta kartka (przegrana: 0:1 z 1. FC Koeln)

2  Bundesliga:

1. Oliwia Woś (Arminia Bielefeld) – grała 90 minut (wygrana: 1:0 z FSV Gütersloh 2009)
  2. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg) – grała 90 minut, strzeliła bramkę (wygrana: 5:0 z B.W. Hohen Neuendorf)
  3. Marta Stobba (BV Cloppenburg) – poza kadrą (wygrana: 5:0 z B.W. Hohen Neuendorf)
  4. Dominika Wylężek (BV Cloppenburg) – poza kadrą (wygrana: 5:0 z B.W. Hohen Neuendorf)
  5. Evelyn Nicinski (B.W. Hohen Neuendorf) – grała 90 minut, żółta kartka (przegrana: 0:5 z BV Cloppenburg)
  6. Hanna Konsek (B.W. Hohen Neuendorf) – grała 90 minut (przegrana: 0:5 z BV Cloppenburg)
  7. Patrycja Pożerska (B.W. Hohen Neuendorf) – grała od 63 minuty (przegrana: 0:5 z BV Cloppenburg)
  8. Agata Tarczyńska (Wolfsburg II VFL) – kontuzja (remis: 0:0 z USV Jena II)
  9. Kamila Kmiecik (FSV Gütersloh 2009) – grała 90 minut (przegrana: 2:3 z Meppen)
  10. Nicole Eckerle (SC Freiburg II) – grała 90 minut, 2 bramki (wygrana: 5:1 z Andernach)

Włochy

Serie A

1. Aleksandra Sikora (ACF Brescia Femminile) – grała do 67 minuty plus asysta (wygrana: 2:1 z Zaccaria)
  2. Katarzyna Daleszczyk (ACF Brescia Femminile) – grała 90 minut (wygrana: 2:1 z Zaccaria)