Niespodzianka w Szczecinie

– fot. Olimpia Szczecin

Dość niespodziewanie piłkarki Olimpii Szczecin wygrały w sobotę z UKS SMS-em Łódź 2:1. Podopieczne Natalii Niewolnej skrzętnie wykorzystały słabość faworyta.

Pierwsze minuty należały do przyjaznych, łodzianki były bliższe prowadzenia i bramka ‘wisiała w powietrzu’. Jednak to gospodynie wyszły w 29. minucie na prowadzenie. Po błędzie łódzkiego bloku defensywnego piłkę przejęła Niewolna, dośrodkowała do Ratajczyk, a ta ‘wpuściła w uliczkę’ Hryb. Reprezentantka ukraińskiej kadry U19 takich okazji nie marnuje. Tym razem umieściła piłkę między słupkiem, a jedną z obrończyń gości.
Po przerwie SMS napierał i starł się wyrównać. Udało się to w 64. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczyła Martyna Wiankowska i pewnym strzałem głową doprowadziła do remisu 1:1. Cztery minuty później znów po różnym Olimpia odzyskała prowadzenie. Wynik spotkania ustaliła Weronika Szymaszek. W ostatnich minutach pogoń SMS-u już się nie udała. Gospodynie nie oddały prowadzenia już do ostatniego gwizdka.

Już za tydzień w ramach ostatniej już w tym roku kolejki Olimpia zagra w Łęcznej z Górnikiem, a SMS u siebie z Czarnymi Sosnowiec.