Truskawkowy rewanż

– fot. Stefan Jamroży

Miał być rewanż i był. Wiadomo nie od dziś, że zemsta najlepiej smakuje podana na zimno. Unifreeze w sobotę ‘rzutem na taśmę’ pokonał wrocławski AZS 2:1 i awansował na 11 miejsce w tabeli. Oznacza to, że klub legenda – wielokrotny Mistrz Polski z Dolnego Śląska zimę spędzi w strefie spadkowej.

Po porażce w sierpniu 0:8 we Wrocławiu podopieczne Grzegorza Bały nie marzyły o niczym innym jak o rewanżu. Od pierwszych minut to Truskawki przeważały. W 12. minucie po podaniu Agaty Bały piłkę do siatki Jagody Sapor wpakowała Dominika Kopińska. Gdy wydawało się, że taki wynik utrzyma się do przerwy – to AZS wyrównał. W drugiej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy Asia Olszewska. Co los zabrał pod koniec pierwszej połowy, oddał pod koniec drugiej. W 92 minucie wolnego biła Agata Bała, głową próbowała Brzozowska, Sapor wybiła … bezpańską piłkę dopadła Kopińska i wpakowała ją do siatki. Gol ten dał gospodyniom drugie zwycięstwo w Ekstralidze.

Już za tydzień w ramach ostatniej w tym roku kolejki Unifreeze zagra na wyjeździe z AZS PWSZ Wałbrzych, a AZS Wrocław u siebie ze Sportową Czwórką Wosztyl.eu Radom.