Cichosz 4 vs Wałbrzych 0

To był dzień Marty Cichosz! W Sosnowcu wszystko zapowiadało się na remis Czarnych z Wałbrzychem. ‘Magic’ Marta miała dziś swój dzień i to jaki.

Spotkanie jednak było dla gospodyń szczególne z innego względu. Czarni wraz z Fundacją „Serca dla Maluszka” przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na leczenie trzyletniej Aleksandry Trznadel z Bielska-Białej.

Od pierwszych minut oba zespoły raczej ‘badały’ teren. Nie było wiele okazji podbramkowych. W końcowych minutach pierwszej połowy gospodynie wrzuciły wyższy bieg. Poskutkowało to w 43. minucie, kiedy to po raz pierwszy dziś Cichosz pokonała Dąbek. Chwilę później za uderzenie łokciem w twarz Julii Wycisk Anna Rędzia i musiała opuścić boisko.

Po przerwie Czarne zaczęły jeszcze bardziej naciskać i w 55. minucie Cichosz podwyższyła na 2:0. Podopieczne Kamila Jasińskiego zaczęły się budzić, przeprowadziły parę akcji zakończonych niecelnymi strzałami. Nie wykorzystane okazję się mszczą.. i tak było tym razem. W 63. minucie hattricka skompletowała Cichosz. Akademiczki próbowały nawiązać kontakt, lecz na próżno. Czarne nie usiadły na laurach. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na 4:0 wynik spotkania ustaliła Marta ‘Magic’ Cichosz.

Już za tydzień w czternastej i zarazem ostatniej kolejce tym roku Czarne zagrają ze SMS-em w Łodzi, a AZS PWSZ Wałbrzych podejmie u siebie Unifreeze Górzno.