Polki na świecie – Winczo znów strzela, Polki grają w Serie A
Polki na Świecie Publicystyka

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu ‚Polki na świecie’. W miniony weekend kolejną bramkę dla BV Cloppenburg zdobyła Agnieszka Winczo. We włoskiej Serie A całe spotkanie w barwach Brescii rozegrała Katarzyna Daleszczyk, a od 59. minuty na boisku obecna była Aleksandra Sikora. Drużyna Polek wygrała z Fiorentiną 4:2.

Niemcy:

Bundesliga:

1. Ewa Pajor (Wolfsburg VFL) – grała od 46 minuty (porażka: 0:1 z Freiburgiem)
  2. Silvana Chojnowski (1. FC Koeln) – kontuzja (wygrana: 1:0 z USV Jena)
  3. Symela Ciesielska (MSV Duisburg) – poza kadrą meczową (przegrana: 1:3 z Bayern)

2  Bundesliga:

1. Oliwia Woś (Arminia Bielefeld) – grała 90 minut (wygrana: 1:0 z FSV Gütersloh 2009)
  2. Julia Matuschewski (FFC Frankfurt II) – grała 90 minut (wygrana: 0:1 z Hoffenheim II)
  3. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg) – grała 90 minut, strzeliła bramkę (wygrana: 3:0 z Herforder SV)
  4. Marta Stobba (BV Cloppenburg) – poza kadrą (wygrana: 3:0 z Herforder SV)
  5. Dominika Wylężek (BV Cloppenburg) – poza kadrą (wygrana: 3:0 z Herforder SV)
  6. Evelyn Nicinski (B.W. Hohen Neuendorf) – grała 90 minut (porażka: 1:6 z Borussia M.)
  7. Hanna Konsek (B.W. Hohen Neuendorf) – grała 90 minut (porażka: 1:6 z Borussia M.)
  8. Patrycja Pożerska (B.W. Hohen Neuendorf) – kontuzja (porażka: 1:6 z Borussia M.)
  9. Agata Tarczyńska (Wolfsburg II VFL) – kontuzja (wygrana : 1:0 z Meppen)
  10. Kamila Kmiecik (FSV Gütersloh 2009) – grała 90 minut, żółta kartka (przegrana: 1:0 z Arminia Bielefeld)
  11. Nicole Eckerle (SC Freiburg II) – grała 90 minut (remis: 1:1 z Koeln II)

Włochy

Serie A

1. Aleksandra Sikora (ACF Brescia Femminile) – grała od 59 minuty (wygrana: 2:4 z Fiorentina)
  2. Katarzyna Daleszczyk (ACF Brescia Femminile) – grała 90 minut (wygrana: 2:4 z Fiorentina)

Francja:

Feminnes Division 1:

1. Katarzyna Kiedrzynek (PSG) – grała 90 minut (wygrana: 3:1 z Montpellier)

Szwecja

Damallsvenskan

1. Patrycja Jerzak (Djurgården Stockholm) – poza kadrą (przegrana: 1:0 z Göteborg)

USA

Western Athletic Conference

1. Kinga Szemik (University of Texas Rio Grande Valley) – grała 90 minut (porażka: 1:2 z Grand Canyon)