Medyk przegrał w Białej Podlaskiej … tylko połowę.

W Białej Podlaskiej zapachniało niespodzianką.. ale tylko przez jakieś pół godziny. Medyk przegrał pierwszą połowę, lecz w drugiej powetował sobie to z nawiązką i wygrał 5:2.

Zaczęło się jednak zgodnie z planem. W 20. minucie rzut karny na gola zamieniła nie kto inny jak Patrycja Balcerzak. Siedem minut później Klaudia Lefeld trafiła na 1:1, kibice mieli okazję zobaczyć błysk geniuszu młodej napastniczki. Klaudia mineła dwie zawodniczki Medyka i hukneła z 25 metrów nie dając szans Sowalskiej. W 34. minucie ponownie trafiła do siatki. Tym razem z główki po rzucie wolnym. Medyk atakował, lecz do przerwy nie wskórał nic.
Na początku drugiej połowy na murawę weszła Dudek i Kostova, co zrobiło rożnicę. Już w 47. minucie z główki wyrównała Balcerzak. Akademiczki dzielnie się broniły, lecz nie wytrzymały naporu. W 64. minucie na 2:3 trafiła Dudek, a pod koniec spotkania dwa razy Nikol Kaletka.

Już za tydzień w trzynastej kolejce AZS PSW podejmie u siebie w derbach Lubelszczyzny Górnika Łęczna, a Medyk zagra u siebie z AZS UJ Kraków.