Czarne wygrywają i wbijają kolejny gwoźdź legendzie

Fatalna passa wrocławskich Akademiczek trwa. W sobotę przegrały z Czarnymi Sosnowiec 1:3.

Już w 10. minucie wynik otworzyła dobrze znająca wrocławską murawę Marta Cichosz. Dziewczyna z Sosnowca cały czas napierała. W 35. minucie drogę do bramki gospodyń świetnym podaniem otworzyła Lucia Suskova. Piłkę przejęła Stanislava Liskova i podwyższyła wynik na 0:2. Sześć minut później Jagoda Sapor świetnie obroniła strzał Hmirovej.
W drugiej połowie obudziły się gospodynie, były bardzo waleczne i usilnie próbowały poprawić wynik. Sił starczyło tylko na jedną bramkę. W 74. minucie Dorota Kwapisz wykorzystała błąd defensywy gości i strzeliła honorową bramkę. Wrocław zaczął mieć przewagę. Na niewiele się to zdało. W 89. za faula na Operskalskiej czerwoną kartkę dostała Monika Koziarska. Minutę później Hmirova świetnie dograła Suskovej, a ta ustaliła wynik meczu na 1:3.
Spotkanie obserwowali z trybun prezes Śląskiego ZPN Józef Grząba oraz selekcjoner Reprezentacji Polski Miłosz Stępiński.

Już za tydzień w ramach trzynastej kolejki Ekstraligi Czarni Sosnowiec zagrają u siebie z AZS PWSZ Wałbrzych, a AZS Wrocław poszuka punktów na wyjeździe z Unifreeze Górzno.