Wałbrzych wygrywa i przedłuża passę

Z problemami, ale zgodnie z planem akademiczki z Wałbrzych pokonały Olimpijki ze Szczecina 3:1 i umocniły się na trzeciej pozycji w tabeli.

Pierwsza połowa to duża przewaga gospodyń, lecz brakowało wykończenia i szczęścia do jej udokumentowania. Do przerwy skończyło się bez bramek, ożywienie przyniosła dopiero druga część spotkania. Swoje okazje miała Gradecka, lecz udało się dopiero w 59. minucie. Karolina otworzyła wynik spotkania, otrzymała świetne podanie od Julity Głąb i w starciu sam na sam pokonała Weronikę Lichy. Dziesięć minut później podwyższyła Anna Rędzia, która wykorzystała fatalny błąd bramkarki gości. Wszystko szło pod dyktando gospodyń, lecz 86. minuta trochę popsuła humory przy Ratuszowej. Zamieszanie pod bramką Dąbek wykorzystała debiutująca dziś w Ekstralidze Natalia Hryb. Młoda zawodniczka ze Szczecina wyskoczyła do piłki najwyżej i strzeliła honorową bramkę dla swojej ekipy. W samej końcówce spotkania Dominika Dereń ustaliła wynik zawodów na 3:1.
Już za tydzień w ramach trzynastej kolejki AZS PWSZ Wałbrzych zagra w Sosnowcu bardzo trudny mecz z Czarnymi, a Olimpia zagra u siebie z łódzkim SMS-em.