Górnik na fali gromi SMS

Duże były obawy, że Górniczki mogą nie udźwignąć piętna wygranej z Medykiem, lecz dziś pokazały, iż zeszłotygodniowa wygrana przypadkiem nie była. W dobrym stylu podopieczne Piotra Mazurkiewicza zrehabilitowały się za wpadkę (1:1) w pierwszej kolejce i rozniosły łódzki SMS 6:0.

Gospodynie ogromnie zmotywowane zagrały świetnie, za każdym razem tworząc ładne zespołowe akcje. Łódzka defensywa wytrzymała napór tylko do 27 minuty, kiedy to wynik otworzyła Weronika Zawistowska. Siedem minut później podwyższyła Ewelina Kamczyk, jeszcze przed przerwą dwa razy trafiła Emilia Zdunek. Tuż po przerwie Katarzyna Konat ze SMSu skierowała piłkę do swojej bramki. Gra się trochę uspokoiła, choć ekipa z Łęcznej miała swoje więcej okazji, to wykorzystała tylko jedną. W 82. minucie Ewelina Kamczyk ustaliła wynik spotkania na 6:0.

Już za tydzień w ramach trzynastej kolejki Górnik zagra z w derbach Lubelszczyzny na wyjeździe z AZS PSW Biała Podlaska, a SMS Łódź w Szczecinie z Olimpią.