Hit dla Górnika. Kamczyk piszę historię. Pierwszy ważny krok do Mistrzostwa ?!

 Przez ostatnie sezony największą bolączką Górniczek z Łęcznej były spotkania z Medykiem. Dziś za sprawą czterech bramek Eweliny Kamczyk odczarowały Konin, przełamały złą passę i uczyniły pierwszy ważny krok do Mistrzostwa? Tych kroków jeszcze jest trochę.

Górnik na boisko na Podwalu wyszedł na starcie z Mistrzem Polski lepiej nastawiony niż w ostatnich latach. Dziś nie było strachu, a bojowość i agresywne nastawienie. Dało to efekt już w 20. minucie, kiedy to po indywidualnej akcji Ewelina Kamczyk dała przyjezdnym prowadzenie. Chwilę później mogła podwyższyć na 2:0, lecz uderzyła ponad bramką. W 38 minucie po faulu na Kostovej Patrycja Balcerzak wyrównała stan rywalizacji.
Początek drugiej połowy przyniósł ataki z obu stron, lecz to Medyk był skuteczniejszy. W 60 minucie po faulu na Kaletce rzut karny wykorzystała ponownie Patrycja Balcerzak, a chwilę później było już 3:1. Piłkę do siatki Palińskiej skierowała Gawrońska. Wszystko zmierzało zgodnie z planem gospodyń, aż do 79. minuty. Sygnał do walki i nadzieję dała Ewelina Kamczyk. Po ładnym strzale z ostrego kąta strzeliła na 3:2. Medyczki nie chciały być dłużne i próbowały pokonać Palińską ponownie, lecz ta blokowała strzały Gawrońskiej i Shuppo.
Wielkie emocje przyniosła sama końcówka spotkania. W 90. faulowana w polu karnym była Grabowska, a rzut karny wykorzystała nie kto inny jak Kamczyk. Pięć minut później Górnik wyprowadził kontrę, którą zakończyła … Ewelina Kamczyk. Na ławce przyjezdnych wybuchła istna ekstaza.

Ekipa z Łęcznej lideruje w tabeli, Medyk ma jeden punkt i jeden mecz mniej. Rywalizacja o Mistrza Jesieni rozstrzygnie się więc dopiero 3 grudnia, kiedy to podopieczne Romana Jaszczaka zagrają zaległy mecz z UKS SMS.
Już tydzień początek rundy wiosennej Ekstraligi. Medyk zagra w sobotę w Białej Podlaskiej z AZS PSW, a Górnik u siebie ze SMS-em Łódź.

11. kolejka Ekstraligi
28.10.2017, Konin
Medyk Konin vs GKS Górnik Łęczna 3:4 (1:1)

0:1 Ewelina Kamczyk 20′
1:1 Patrycja Balcerzak 38′ k
2:1 Patrycja Balcerzak 60’k
2:2 Anna Gawrońska 64′
3:2 Ewelina Kamczyk 79′
3:3 Ewelina Kamczyk 90′ k
3:4 Ewelina Kamczyk 95′

sędzia : Monika Mularczyk
MVP TKF : Ewelina Kamczyk

MEDYK: Emily Dolan – Sandra Sałata, Radoslava Slavcheva, Maria Ficzay, Natalia Chudzik, Krystyna Sikora, Patrycja Balcerzak, Nikol Kaletka, Paulina Dudek, Liliana Kostova (83′ Natassia Shuppo), Anna Gawrońska.

GÓRNIK : Anna Palińska – Dominika Grabowska, Sylwia Matysik, Natasza Górnicka, Alicja Dyguś, Ana Jelencić (65′ Anna Sznyrowska), Dżesika Jaszek, Agata Guściora, Weronika Zawistowska (65′ Agnieszka Jędrzejewicz), Ewelina Kamczyk, Emilia Zdunek.

5 Replies to “Hit dla Górnika. Kamczyk piszę historię. Pierwszy ważny krok do Mistrzostwa ?!”

  1. Gratulacje dla zespołu Górnik Łęczna i sztabu trenerskiego.
    Trener Piotr Mazurkiewicz na trenera kadry narodowej lub chociaż na asystenta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.