Hit dla Górnika. Kamczyk piszę historię. Pierwszy ważny krok do Mistrzostwa ?!

Przez ostatnie sezony największą bolączką Górniczek z Łęcznej były spotkania z Medykiem. Dziś za sprawą czterech bramek Eweliny Kamczyk odczarowały Konin, przełamały złą passę i uczyniły pierwszy ważny krok do Mistrzostwa? Tych kroków jeszcze jest trochę.

Górnik na boisko na Podwalu wyszedł na starcie z Mistrzem Polski lepiej nastawiony niż w ostatnich latach. Dziś nie było strachu, a bojowość i agresywne nastawienie. Dało to efekt już w 20. minucie, kiedy to po indywidualnej akcji Ewelina Kamczyk dała przyjezdnym prowadzenie. Chwilę później mogła podwyższyć na 2:0, lecz uderzyła ponad bramką. W 38 minucie po faulu na Kostovej Patrycja Balcerzak wyrównała stan rywalizacji.
Początek drugiej połowy przyniósł ataki z obu stron, lecz to Medyk był skuteczniejszy. W 60 minucie po faulu na Kaletce rzut karny wykorzystała ponownie Patrycja Balcerzak, a chwilę później było już 3:1. Piłkę do siatki Palińskiej skierowała Gawrońska. Wszystko zmierzało zgodnie z planem gospodyń, aż do 79. minuty. Sygnał do walki i nadzieję dała Ewelina Kamczyk. Po ładnym strzale z ostrego kąta strzeliła na 3:2. Medyczki nie chciały być dłużne i próbowały pokonać Palińską ponownie, lecz ta blokowała strzały Gawrońskiej i Shuppo.
Wielkie emocje przyniosła sama końcówka spotkania. W 90. faulowana w polu karnym była Grabowska, a rzut karny wykorzystała nie kto inny jak Kamczyk. Pięć minut później Górnik wyprowadził kontrę, którą zakończyła … Ewelina Kamczyk. Na ławce przyjezdnych wybuchła istna ekstaza.

Ekipa z Łęcznej lideruje w tabeli, Medyk ma jeden punkt i jeden mecz mniej. Rywalizacja o Mistrza Jesieni rozstrzygnie się więc dopiero 3 grudnia, kiedy to podopieczne Romana Jaszczaka zagrają zaległy mecz z UKS SMS.
Już tydzień początek rundy wiosennej Ekstraligi. Medyk zagra w sobotę w Białej Podlaskiej z AZS PSW, a Górnik u siebie ze SMS-em Łódź.