11 listopada odbędzie się WIELKI MECZ na Stadionie przy Al. Mireckiego. W Święto Niepodległości zespół Czarnych Sosnowiec rozegra ostatni mecz ligowy w tym roku na własnym stadionie, a ich rywalem będzie AZS PWSZ Wałbrzych.

 Będzie to szczególne wydarzenie, ponieważ w tym dniu cały zespół gra dla Oli! Ekipa Czarnych zagra dla trzyletniej Oli z Bielska-Białej, która krótko po pierwszych urodzinach zachorowała na Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów – postać wielostawową. MIZS jest to choroba autoimmunologiczna, chociaż można ją wyciszyć, pozostaje nieuleczalna.
Cały dochód uzbierany z rozdawanych przed meczem „cegiełek” przeznaczony zostanie na specjalne subkonto maleńkiej Oli. W najbliższym czasie klub z Sosnowca przeprowadzi również różnego rodzaju aukcje z których dochód również wspomoże leczenie Oleńki, a w czasie spotkania z Wałbrzychem na stadionie pojawią się wolontariusze z Fundacji „Serca dla Maluszka”, która opiekuje się dziewczynką. 

Zapraszamy serdecznie wszystkich ludzi dobrego serca, którzy chcą się przyłączyć do tej akcji i wspólnie pomóc małej Oli!

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.