Już w poniedziałkowy wieczór w Ostródzie reprezentacja Polski rozegra towarzyskie spotkanie z Grecją. Kolejny rywal kadry Stępińskiego, którego rozgromić zwyczajnie wypada.

Córki Hellady zajmują dopiero 64 miejsce w rankingu FIFA. Od ostatniej klęski w pierwszej rundzie eliminacji Mistrzostw Świata (odpadnięcia w grupie z Albanią) zagrały tylko czerwcowy dwumecz ze Słowacją (1:1 i przegrana 0:1). Greczynki nigdy tuzami kobiecego futbolu nie były. W ostatnich latach ‚sukcesami’, jakimi mogą się pochwalić to 50 miejsce w rankingu FIFA … w 2007 roku oraz udział w Igrzyskach Olimpijskich w 2004 roku … na których to same były gospodyniami.
Osiem na osiemnaście zawodniczek powołanych na mecz z Polską to piłkarki mistrza Grecji PAOK-u Saloniki. Najgroźniejsza wydaje się Sophia Koggouli, która od dwóch sezonów jest napastniczką wysokiej Verony.

W historii graliśmy ze sobą trzy razy. W 1991 roku w turnieju na Sardynii wygraliśmy 2:0. Gro, zawodniczek z aktualnej kadry powinno pamiętać dwumecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Wtedy to, za kadencji Romana Jaszczaka w Nowym Sączu pokonaliśmy też 2:0 Grecję po dwóch golach Anny Żelazko oraz zremisowaliśmy na wyjeździe 1:1. Wtedy to w Atenach jedynego gola dla Polski strzeliła Sandra Sałata. Jak będzie jutro? Z pewnością nie tak łatwo, jak z Estonią, ale powtórzyć co najmniej ten wynik zwyczajnie wypada.

Pierwszy gwizdek jutro w Ostródze o 18:00. Transmisja na kanale łączy Nas Piłka na portalu YouTube

HISTORIA SPOTKAŃ

ELIMINACJE MISTRZOSTW EUROPY
31.03.2013, Ateny
Grecja – Polska 1:1 (1:1)
Moskofidou 38′ – Sałata 20′

Polska: Kiedrzynek – Górnicka, Konsek, Stobba (C) (69′ Pakulska), Leśnik, Chudzik, Żelazko, Tarczyńska (78′ Sikora), Sałata, Siwińska, Winczo

ELIMINACJE MISTRZOSTW EUROPY
22.10.2011 r. Nowy Sącz
Polska vs Grecja 2:0 (1:0)
Żelazko 45′ (k.), 49′

Polska: Jankowska – Stobba, Leśnik, Mika, Chudzik, Żelazko, Pawlak, Sałata (70. Balcerzak), Siwińska, Winczo (87. Sznyrowska), Gawrońska (85. Tarczyńska)

 

TURNIEJ TOWARZYSZKI NA SARDYNII
25.06.1991, Pula (Włochy)
Polska vs Grecja 2:0 (1:0)
Pendyk 17′, Mikołajczyk 58′

 

Estonia rozgromiona 

Grabowska i Lefeld dowołane na kadrę

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.