Medyk liderem

Niespodzianki nie było i być nie mogło. W ostatnim meczu dziesiątej kolejki Medyk Konin pokonał w Radomiu miejscową Czwórkę 5:0. Zwycięstwo to i porażka Górnika pozwoliło podopiecznym Romana Jaszczaka wrócic na fotel lidera Ekstraligi.

Blamażu uniknęła Czwórka. Spotkanie nie porywało tempem, hattricka ustrzeliła Patrycja Balcerzak … po trzech rzutach karnych. Bezbramkowy wynik utrzymał się tylko do 9 minuty, kiedy to po rzucie rożnym niepilnowana Paulina Dudek wyprowadziła Medyczki na prowadzenie. W 32 minucie pierwszego karnego wykorzystała Balcerzak. Mistrz Polski napierał, miał okazje, lecz do przerwy nic nie wpadło. Czwórka dzielnie walczyła, na początku drugiej połowy miała nawet swoją okazję sam na sam. Monika Płociennik jednak przegrała pojedynek z golkiperką z Konina.
Dwie minuty później na 0:3 podwyższyła Kharlanava, potem drugiego karnego wykorzystała Balcerzak i zrobiło się już 0:4. Dziesięć minut później sędzia podyktowała mocno kontrowersyjnego karnego, znowu Patrycja wykorzystała, ustalając wynik spotkania na 0:5.
– Jestem już od wielu lat przy damskim futbolu i niestety sędziowania w wydaniu kobiecym nadal nie pojmuje – mówił na pomeczowej konferencji Wojciech Pawłowski, trener Czwórki.
Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Seniorska kadra zagra dwa spotkania w Ostródzie. W czwartek zagra z Estonią, a za tydzień w poniedziałek z Grecją. Ekstraliga wróci weekend 28/29 października. Medyk w hicie kolejki zagra u siebie z Górnikiem Łęczna, a Czwórka na wyjeździe z AZS PSW Biała Podlaska.